Tur Kategorileri

YAVRU VATAN KIBRIS TURU 26 / 29 MART 2020 4 Gün 3 Gece Konaklama

4 GÜN 3 GECE KONAKLAMALI
1.680 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

 YAVRU VATAN  KIBRIS
 GİRNE TURU

26 /29 MART 2020
4 GÜN 3 GECE OTEL KONAKLAMA


ERKEN REZERVASYON KAYITLARIMIZDA Kişi Başı ; (1.680 TL)
(31 OCAK 2020)


ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR..

 

ÇELEBİ TRAVEL
TEL:
0282 651 59 14
GSM:
0542 786 77 99
GSM:
0537 513 04 81
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ:

Çorlu Kız meslek: 
Çorlu Eski Şifa Hastane Önü: 
Çorlu Orion Avm:
Tekirdağ Sahil Yolu:
Çerkezköy Eski Otogar Önü: 

 1.Gün: 26 MART 2020 PERŞEMBE : İstanbul-Lefkoşa-Girne

Sabah siz değerli misafirlerimizle belirlenen noktalarda buluştuktan sonra araç içi ikramlar eşliğinde İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Saat 08:35Sabiha Gökçen havalimanında İstanbul-Ercan seferini gerçekleştirecek olan Anadolu jet uçağına biniyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardın dan Ercan havalimanına varıyoruz.


2.Gün: 27 MART 2020 CUMA : Girne-Bellapais Manastırı- Girne kalesi-Karaoğlanoğlu Şehitliği-Güzelyurt

Girne gezimize başlıyoruz. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum Köyü olan Beylerbeyi Köyüne çeviriyoruz. Orada 12. yy. da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne Şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Kıbrıs’ın en batısında bulunan yeşille mavinin buluştuğu Güzelyurt körfezine doğru Girne kıyı ovasının batı güzergâhına harekete geçiyoruz. Makarios’un avukatı aynı zamanda Ortadoğu’nun en büyük silah kaçakçısına ait Mavi köşkü ziyaret ediyoruz. Hemen sonra daha da batıya ilerleyip, tarımın merkezi ve tarihin dokusunun bir arada bulunduğu Güzelyurt şehrine geçişimiz devam ederken yemyeşil ormanlarından geçerek Güzelyurt’a varıyoruz. Burada adanın çeşitli bölgelerinden elde edilen zengin buluntuların sergilendiği Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesini ziyaret edip Kıbrıs’taki orijinalliğini günümüze kadar koruyabilen tek kilisesi St. Mamas ikon müzesini ziyaret edip ardından da daha da batıya doğru geçiş yaparken 1963 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen pilot Cengiz Topel Anıtı ve bakır madeni ocaklarıyla unlu CMC bölgesini panoramik olarak gördükten sonra Gemikonağı bölgesinde yer alan Soli antik şehrini kuğu mozaiği ile ünlü Kıbrıs’taki ikinci büyük bazilikası olan Soli Bazilikasını ve Helenistik roma dönemlerine ait Soli tiyatrosunu görüyor ardından da Vuni sarayı kalıntılarını Saray içerisindeki, Athena Tapınağı ziyaret ederek Güzelyurt körfezinin kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra rotamızı Lefke kasabasına çeviriyoruz. Trodos dağlarının eteğinde bir zamanların bakır rezervinin en yoğun olduğu bölgede yer alan, sevimli küçük Lefke kasabasında panoramik olarak turumuzu yaptıktan sonra otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz.
  

3.Gün: 28 MART 2020 CUMARTESİ :   Girne-Lefkoşa-Ledra Palas-StBarnabas-Lala Mustafa Paşa Camii-Gazi Mağusa

Sabah kahvaltısının ardından, otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa-Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesi ziyaretinin ardından adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Ledra palas otelini, Ledra palas sınır kapısını, panoramik olarak gördükten sonra Lefkoşa’yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını, Mevlevi müzesini panoramik, saray önü meydanını, Venedik sütununu, bir Osmanlı yapısı olan kumarcılar hanı, tarihi dokusu ve daracık sokaklarında yürüyerek ziyaret edip Kıbrıs’taki iki büyük Katolik katedralinden Osmanlılar zamanında camiye çevrilen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesi gördükten sonra büyük hanı ziyaret edip Kıbrıs mutfağından çeşitli lezzetleri tatmak isteyenlere Kıbrıs nakışları ve sanat atölyelerini bir arada bulunduğu Kıbrıs özgü hediyelikleri bulabileceğiniz tarihi büyük hanın içinde serbest zaman veriyor dileyenler de arasta çarşısını ve en son açılan lokmacı geçiş kapısını gördükten sonra da otobüsümüzde buluşup Gazimağusa bölgesine varıyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği Enkomi şehrini panoramik olarak görüp adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St. Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra salamise hareket ediyoruz. Helenistik kalıntılarıyla Salamis’teki roma tiyatrosu, Gymnasium’u ve hamamlarıyla ünlü Salamis antik şehrini ziyaret edip Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Mağusa surlarını tarihi deniz kapısını, Lala Mustafa Paşa Camii’yi, Venedik sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını gördükten sonra serbest zaman verilecek daha sonra da canbulat paşa kapısı panoramik görüp, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra Girne’deki otelimize dönüyoruz.

 


4.GÜN:29 MART 2020PAZAR: SERBEST ZAMAN -HAVALİMANI

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman Girne kordonda hoş vakit geçire bilir çarşıdan alışverişler yapa bilirsiniz dönüş uçağımızın 14:40 olması sebebi ile saat: 12:00 da otelden ayrılış ve havalimanına hareket. Ercan’dan İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Sabiha Gökçen havalimanından aracımıza binip siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir başka ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.*ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Çorlu-İstanbul transfer;
*İstanbul-Çorlu transfer

*2 Gece yarım pansiyon konaklama,
*Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş Transferler,
*Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri,
*Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Geziler esnasındaki Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri,
*Tüm öğle yemekleri
*İlk Sabah Kahvaltısı
*Tüm yemeklerde alınan alkollü-alkolsüz tüm içecekler,
*Tüm kişisel harcamalar


SÜRÜCÜ BELGESİ İLE ALANA GİDEN MİSAFİR KESİNLİKLE UÇUŞ YAPAMAZ!!!

*ÖDEME:

-Nakit Ödeme :000 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 000 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 


*1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.


*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM