Tur Kategorileri

KARADENİZ & BATUM TURU 7 GÜN 5 GECE 16 - 22 EYLÜL 2019

7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMA
1.400 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

 RÜYA GİBİ  KARADENİZ  BATUM TURU

 16- 22 EYLÜL 2019 

Yeşil Karadeniz ve 2 Gece Batum Konaklama Farkı ile Nefes Kesen Karadeniz Turu

7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMA 

1,400 TL


Rüya Gibi Karadeniz...

Başta eşsiz doğası olmak üzere dalgalı, hırçın ama içinizi rahatlatan denizinin sesiyle hoş geldiniz der gibi karşılar sizi Karadeniz. İçten ve hoş sohbetleri ile Karadeniz insanını, açlık hissinin hiç üzerinizden geçmediği muhteşem Karadeniz mutfağı, fotoğraflarını çekmekten kendinizi alamayacağınız manzaraları, yemyeşil çay bahçeleri, mis kokulu çam ormanları, şırıl şırıl akan dereleri ile kendinizi cennetten bir köşede hissedeceksiniz. 
Gönlü yaylaları kadar geniş insanların, çayın, hamsinin, fındık, mısır, kemençe, tulum ve horonların yurdundan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.
Kendinizi rüyada hissedeceğiniz, her anını ve her tadını unutamayacağınız Rüya Gibi Doğu Karadeniz Batum Turumuza sizleri de bekliyoruz.

 

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 
0282 651 59 14
GSM:
0 537 513 04 81
GSM: 
0542 786 77 99
www.celebitravel.com

TUR HAREKET NOKTALARI;   
15:00-Çorlu Eski Kızmeslek Arkası

14:30-Tekirdağ Sahil Yolu Truva Önü

14:30-Çerkezköy Eski Otogar önü

NOT: TEKİRDAĞ,ÇERKEZKÖY,SİLİVRİ den kayıt yapan misafirlerimizin dikkatine 5 kişi ve üzeri katılım sağlandığı taktirde gidiş dönüşlerde ücretsiz servis sağlanacaktır.


16 EYLÜL PAZARTESİ 2019: 
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalardan buluştuktan sonra  ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

17 EYLÜL SALI 2019:    SAMSUN- BANDIRMA VAPURU –AMAZONLAR DİYARI – ONUR ANITI – GAZİ MÜZESİ – İLK ADIM ANITI – ORDU BOZTEPE - GİRESUN - ORDU

           Karadeniz turumuza sabah yolda alınacak serbest kahvaltı ile başlıyoruz ( ekstra). İlk olarak  Amazonlar kenti Samsun’daki gezimize başlıyoruz. İlk olarak M.Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Parkı’nda Samsun’un simgesi haline gelmiş , M. Kemal Atatürk’ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müzesi’ni ziyaret edip Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Samsun’daki gezimizin ardından bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Ordu’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.(KONAKLAMA ORDU)


18 EYLÜL ÇARŞAMBA 2019: ORDU TİREBOLU ÇAY FABRİKASI - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON
                 Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Tirebolu Çay Fabrikası. Burada karadenizin en kaliteli çaylarının üretildiği fabrikada çay üretimini yakından görüyor, bilgilendiriliyor ve çay alışverişinde bulunabiliyoruz. Çay fabrikası ziyaretimizin ardından sahil kasabaları ile Giresun’u panoramik olarak görüyor ve Trabzon’a varıyoruz. Trabzon’un en güzel evlerinden biri olarak sayılan çiçekli geniş bahçesi ile Atatürk Köşkü’nü gezdikten sonra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Zamanımız sırasında buradaki restoranlarda dileyen misafirlerimiz karadeniz balıklarından oluşan menüleri uygun fiyatla tadabilirler. Serbest zamanımızın ardından İlk gezi durağımız Trabzon’a hareket ederek Ayasofya oluyor. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan, İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapı bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Gümüş, telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini, bölgedeki en büyük gümüş atölyesine gidip öğreniyoruz. Daha sonra Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ’ın eteklerine, en sarp yerinde yer alan Sümela Manastırı’nı panoramik olarak görüyoruz.(Tadilat nedeni ile kapalıdır) Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Daha sonra otelimizde manzaranın keyfini çıkarmak, akşam yemeğimizi almak ve konaklamak için otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA TRABZON)


19 EYLÜL PERŞEMBE 2019 : LUSTRA YAYLASI - KARESTER YAYLASI - UZUNGÖL YAYLA TURU - RİZE 
                  Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından gezimizin kalbi ve Trabzon’un Eko-Turizm merkezi olan Uzungöl’e hareket edip Uzungöl’de yayla turu ve piknik yapıp oksijene doyuyoruz.(ekstra). Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Bu turumuz sırasında bin bir çeşit yabani meyve ve çiçek toplayabilir , horon öğrenebilir , yürüyüş yapabilirsiniz. Bu ekstra yayla gezimizin ardından vadinin içerisinden Uzungöl şehir merkezine varıyor ve göl kenarında vakit geçirmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra akşam yemeğimizi ve konaklamak üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.(KONAKLAMA RİZE)


20 EYLÜL CUMA 2019 :  FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ - HOPA
             Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından doğuya doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Rize’yi gördükten ve Rize tekstil ürünlerinin satıldığı atölyeyi gezdikten sonra Fırtına Vadisi’nin içinde Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan görüp vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’den geçiyor ve ladin ve kayın ormanlarının yeşiline bürünmüş bir fon üzerinde, her yıl yapılan yayla şenlikleriyle, coşkulu ve kalabalık horon görüntüleriyle akıllara kazınmış Ayder Yaylası’na varıyoruz.
Ayder Yaylası gezimizin ardından Fırtına Vadisi’nde yöresel yemeklerin bulunduğu restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz.(ekstra). Burada dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresi üzerinde Zipline yapabilir ve rafting botlarını seyredebilirler. (ekstra)Yemeğimizin ardından rehberimizin Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle, yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacak anlatımları eşliğinde transfer minibüslere binip (ekstra) Karadeniz’in yemyeşil yaylalarına uzun yıllar bekçilik yapan, heybetli bir tarih bekçisi Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750 mt., çat deresinden ise 100 mt. yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi panoramik olarak görüp, köy içerisinde Karadeniz evlerine ait özellikleri yakından görüp fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz.Zil Kale’den sonra kaleye 6 km uzaklıkta bulunan bölgenin en görkemli şelalelerinden biri olan Palovit’e ulaşıyor, Şelalenin sesini duyup, serinliğini hissedip, görkemine şahit olunca adeta büyüleniyoruz ,yürüyüşle geçirdiğimiz serbest zamanın ardından bu muhteşem güzelliği fotoğraflandırıyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra BATUM'A geçiyoruz.Çekin işlemlerinden sonra konaklamamızı gerçekleştiriyoruz (KONAKLAMA BATUM)


 21 EYLÜL CUMARTESİ 2019:   BATUM -BOTANİK BAHÇE- ADJARA BÖLGESİ - GONİO KÖPRÜSÜ - TARİHİ ORTA CAMİİ - PİAZZA MEYDANI - ERMENİ KLİSESİ - AVRUPA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - POSEDİON ANITI
Otelimizde alacağımız kahvalti sonrasi  Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni panoramik olarak görüyor ve dileyen misafirlerimizle botanik bahçeye gidiyoruz.Batum Botanik Bahçesi, Gürcistan'da, Acara Özerk Cumhuriyeti'nin yönetim merkezi Batum'un kuzeyinde bulunan botanik bahçesidir. Dünyanın en büyük botanik parklarından birisidir. Parkta iki bini ağaç olmak üzere beş binden fazla bitki türü bulunur. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan`ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumide Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezimizi tamamlayarak  Türk Konsolosluk binasınıda görüyoruz sonrasında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz dileyen misafirlerimiz ile doyasıya vur patlasın çal oynasın gürci eğlenceleriyle birlikte aksam yemegimizi alıyoruz (ekstra) ve konaklamamızı gerçekleştirmek icin otelimize geciyoruz.(KONAKLAMA BATUM)


22 EYLÜL PAZAR 2019 : BORÇKA - KARAGÖL - (DÖNÜŞ)
                   
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısında çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra hopa ya geçiyoruz.Borçka ilce merkezi ne 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü Klakur (Aralık) Yaylası nın yakınlarındaki bir tepe nin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e münübüslerle ulaşıyoruz. (ekstra).Karagöl etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Rehberimizin anlatımları eşliğinde bu güzel yeşiliklerden ayrılıyor ve keyifli gezimizi burada sonlandırıyor dönüş yolculuğu için Çorlu’ya doğru yola çıkıyoruz.
Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Turizm Paket araçlar ile ulaşım 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri
*5 gece  3 gece y.p konaklama 2 gece hb konaklama batumda
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 no’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm özel harcamalar
*Tüm Öğlen Yemekleri
*münübüs transferleri
*2 Gece batumda akşam yemekleri
*Gürci akşam eğlencesi yemekli
*sarp sınır kapısı giriş harcıÖDEME:

*Kredi Kartı Tek Çekim: 1,400 TL

*Bonus-World- Kartlarına 2-3 Taksit Arası: 1,450 TL


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;  

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.


HATIRLATMALAR:

*Batum Gürcistan'a geçerken yanınızda herhangi reçeteli veya reçetesiz ilaç(hap,ağrı kesici vs.) bulundurulamaz. (Kullanılması zorunlu ilacı olan misafirlerimizin rezervasyona önceden bildirmeleri rica olunur.
*Yeni Kimlik olması zorunludur. ( Sadece pasaportu olanlar eski kimlikle geçiş yapabilmektedir.)
*Annesiz ve babasız gelecek olan 18 yaş altı çocuklar için noterden anne baba imzalı bir şekilde muvafakatname alınması şarttır.Yoksa Batum'a geçiş sağlanamamaktadır.
*Şarj aletlerimizi ve kulaklıklarımızı, şemsiye, hırka, kimliklerinizi ulaşabilceğimiz yerlerde bulunduralım.
*İlk gün gidiş ve son gün geliş yolculuğunda araçta geçireceğimiz için kıyafetlerimizin rahat olmasına ve yastıksız yapamam diyenler için kucuk yastıklarını getirmelerini öneriyoruz.
* Reşit olmayan çocuğun babası ve annesi vefat etmiş ise  vefat belgesi gerekmektedir.TAVSİYELERİMİZ (YANINIZDA GETİRİLMESİ GEREKENLER)

*Rahat edebileceğimiz yürüyüş ayakkabısı ve kıyafetler
*Ani sıcaklık değişimine uygun hırka,yelek,yağmurluk,şemsiye ve güneş gözlüğünüzü yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
*Fotoğraf makinesi(yedek pil veya şarj aleti), kişisel eşyalarınız ve ilaçlarınız.
*Müze Kart edinmeniz menfaatinizedir.
*Eğer ki otobüs tutuyorsa bulantı hapınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz:)

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

 

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.

KARADENİZ – KONAKLAMALI TURLARDA KULLANILACAK İLAVE  NOTLAR…..

*Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
*Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz ÇELEBİ TRAVEL temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
*Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
*Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)
*Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
*Karadeniz Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.
*Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.SİZİ ARAYALIM