Tur Kategorileri

EGE´NİN GİZLİ KÖYLERİ TURU 08 / 11 EKİM 2020

3 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMALI
650 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

 EGE’NİN GİZLİ KÖYLERİ TURU

08 / 11  EKİM  2020

4 GÜN 2 GECE

650 TL

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0 282 651 59 14
GSM: 0 542 274 77 99
GSM: 0 537 513 04 81
www.celebitravel.com

TUR HAREKET NOKTALARI;

20:00  ÇORLU ESKİ KIZMESLEK DURAĞI
20:10  ÇORLU ESKİ ŞİFA HAST. ÖNÜ
20:30  ÇORLU ORİON A.V.M
19:30  T.ÖZCANLAR KÖFTE TURUVA ÖNÜ
19:30   ÇERKEZKÖY ESKİ OTOGAR

1.GÜN: 08 EKİM 2020  PERŞEMBE : ÇORLU; 

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL  araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: 09 EKİM 2020 CUMA: GERMİYAN KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-BADEMLER KÖYÜ-ŞİRİNCE-İZMİR TARİHİ ASANSÖR- İZMİR SAAT KULESİ KIZLARAĞASI HANI

Sabah saatlerinde (ekstra) olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların ciçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz.Daha sonra Eski bir Ortodoks köyü olduğu zamanlardaki ismi Çirkince’dir. Sakinlerinin bu ismi, yabancıların rahatsız etmemesi ve köylerinin güzelliğinin bozulmamasını istedikleri için verdiği söylenmektedir. Şirince ismi dönemin Valisi Kazım Dirik tarafından köyün güzelliği göz önüne alınarak verilmiştir. Şirince Köyü, dağın tepesinde konumlandığı için ziyaretçilerine çok hoş bağ ve şeftali bahçesi görünümü sunmaktadır. Burada bu güze görünümün ardından sizlere bu güzel yerlerde siz değerli misafirlerimize öğle yemeği ( EKSTRA ) için serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizin ardından. Serbest zamanın ardından  İki cadde arasında ulaşımı sağlamak amacıyla iki asansör kulesi yaptırılmıştır. Asansörlerin hizmet verdiği caddeler; Mithatpaşa Caddesi ve Halilrıfatpaşa Caddesidir.Bu tarihi asansör, 58 metre yüksekliktedir.Bu iki cadde arasındaki ulaşımı sağlamak için 155 basamaklı merdivenin kullanıldığı da söylentiler arasındadır. İzmir Saat Kulesi, İzmir’in Konak ilçesinde bulunur ve boyu 25 metre uzunluğundadır. Binanın mimarisinde kullanılan yeşil renkli ve kırmızı renkli taşların Efes’ten getirildiği söylenir. Saat kulesi 4 kattan oluşur. Ayrıca bu yapı sekizgen kaidelidir. Sekizgen kaidenin dar bir alanının olduğu ve bu alanda da sebillerin bulunduğu söylenir. Sebillerin ortalarında fıskiye bulunur ve sebillerin kemerleri at nallıdır. Sebillerden ikisi günümüze kadar gelememiştir. Kulenin son katı olan dördüncü katı, oldukça dar bir yapıdadır. Ancak bu kat 1974 yılındaki depremle yıkılmıştır. İzmir saat kulesinde fotoğraf molası verildikten sonra Kızlarağası hanı'na doğru hareket edıyoruz.İzmir’deki hanların en büyüğü ve en görkemlisidir. Anıtsal bir özelliğe sahip olduğu gibi, mimari özelliği bakımından tek örnek olması Osmanlı hanları arasında ona özgünlük kazandırmaktadır. Alışveriş yapmak, çay veya kahve içmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz .Doyasıya zaman geçirdikten sonra İzmir merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  

3.GÜN: 10 EKİM 2020 CUMARTESİ : EDREMİT ADRAMİS TERMAL OTEL
Siz Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizin hamamından,saunasından,ve diğer aktivitelerinden faydalanmanız için tam gün serbest zaman Canlı müzik eşliğinde akşam yemeği ve konaklama otelimizde


  

4.GÜN: 11EKİM 2019 PAZAR:  AYVALIK-CUNDA ADASI 

Siz Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizin hamamından,saunasından,ve diğer aktivitelerinden faydalanmanız için tam gün serbest zaman Dileyen misafirlerimiz ile Ayvalık’ın mücevheri denilen şirin adaya yani CUNDA ADA’sına hareket ediyoruz. Burada Cunda sokaklarını gezip adanın sembol mekanlarından olan TAŞ KAHVE’ye gidiyoruz.Dilerseniz Rumlardan kalma bu atmosferde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kısa molamızdan sonra adanın kalbinde yer alan adanın şu an en sağlam klisesi olan TAKSİYARHİS KLİSESİ’ni görüyoruz. Taksiyarhis Kilisesi, Rumların yaşadığı dönemde merkez kilise idi. Cunda Adası’nın zeytin ve balıkçılık yönünden zenginliği ve gelişmişliği ile kilise rivayete göre Ortodoks Kiliselerinin zeytin, sabun gibi ihtiyaçlarını karşılıyordu. Kliseyi gezdikten sonra büyüleyici bir cunda manzarasına sahip AŞIKLAR TEPESİ’ne çıkıyoruz. Eşsiz bir sanat eserine dönüşen bu tepede DEĞİRMEN ve NECDET H.KENT KÜTÜPHANESİ’ni gezip manzarada çayımızı yudumluyoruz. Manzaranın tadını çıkarıp fotoğraflandırdıktan sonra bir donraki durağımız olan Yeşilyurt köyü'ne doğru hareket ediyoruz.Kaz Dağları’nı sarıp sarmalayan yemyeşil çam ve çınar ağaçlarının hayat verdiği Yeşilyurt Köyü,Kazdağlarının eteğinde bulunan Doğayla uyumlu taş evlerden oluşan bu şirin köy 90 hane ve yaklaşık 200 kişi sahip zeytin ve çam ağaçları ile çevrili tam bir oksijen deposu olup sağlıklı beslenmenin öncüsü zeytin ve zeytinyağı, organik ürünlerinin satışı, güleryüzlü insanları ile Yeşilyurt köyünde alışveriş ve keyifli  bir kahve, fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Çorlu'ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakaral bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm Paket Lüks Otobüslerle Ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç İçi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*2 Gece Y.P Otel Konaklama (akşam yemeği + sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber Eşliğinde 
*1618’Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (tur süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemekte Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze Ören Giriş Ücretleri

ÖDEME:

-Nakit Ödeme :650 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 665 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI; 

 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

 

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM