Tur Kategorileri

URLA ENGİNAR FESTİVALİ ve EFES TURU 24/26 NİSAN 2020

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI
425 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

URLA ENGİNAR FESTİVALİ ve EFES TURU

 24-26 NİSAN 2020

2 Gün  1 Gece Y.P Otel Konaklamalı

425 TL

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

ÇELEBİ TRAVEL
TEL:0282 651 59 14
GSM:0537 513 04 81
GSM:0542 786 77 99
www.celebitravel.com

Tur Hareket Noktaları;

 21:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası

21:40 Orion Avm Önü

20:45 Çerkezköy Eski Otogar Girişi

20:45 Tekirdağ Sahil Boyu  Özcanlar Köfte Önü

1.GÜN: 24 NİSAN 2020 - ÇORLU HAREKET

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan aldıktan son ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz.  İstanbul, Bolu, Ankara, Kırıkkale, Aksaray’ı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz.

2.GÜN: 25 NİSAN 2020 - URLA-BADEMLER KÖYÜ-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-KUŞADASI

 Sabah (ekstra ) kahvaltımızı aldıktan sonra  Urla'yı gezmek için hareket ediyoruz. İlk olarak Urla gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri Ardından Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimleriniz için ve zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en önemli ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası Urla Enginar Festivali Etkinliklerinin yapıldığı alana geçiyoruz. Standları gezip ilgimizi çeken, kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belki de ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. Urla Enginar Festivalinde bölge halkı tarafından yapılan Enginarlı lezzetleri tadacak, yöresel ürünlerin alışverişini yapacaksınız.Baharın müjdecisi taze enginarlar ve enginarlı lezzetler ve daha nice Ege otlarından menüler. Serbest zaman ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. En son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. Bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezdikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiş yapıyoruz.

 

3.GÜN: 26 NİSAN 2020 - KUŞADASI-MERYEM ANA-EFES ANTİK KENTİ-ŞİRİNCE KÖYÜ-ÇORLU

 Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Hıristiyanlarca kutsal haç merkezi kabul edilen Meryemana Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya cıkarılabilen Efes antik kentini gezmeye başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Odeon, Kuretler caddesi, Latrin, Hamam, Celsus kütüphanesi, aşk evi, Agora, tiyatro sayılabilir. Bu keyifli gezi ardından eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş Şirince Köyüne varıyoruz. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Köy ziyaretimiz sonrasında Çorlu’ya doğru hareket ediyoruz. Siz değerli  misafirlerimizi, aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Lüks Otobüsler ile  Ulaşım (Mercedes Travego )
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğlen Yemekleri

*Tüm Özel Harcamalar

*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATLAR:

-2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı:425 TL

 -Tek Kişilik Oda Farkı: +100 TL

 -İki Yetişkin Yanında 6-12 Yaş Çocuk:375 TL

 -İki Yetişkin Yanında 03-05 Yaş Çocuk Koltuk Ücreti: 325 TL

ÖDEME

 *Bonus, World, Maximum Kartlara 2-6 Taksit Arası: Taksit başına ( +15 TL fark ile )

ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

 *VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı
http://www.celebitravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.htmlSİZİ ARAYALIM