DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 11 - 13 ŞUBAT 2022 650 TL

BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ                                                                     AKYAKA - GÖKOVA - AZMAK NEHRİ - DATÇA 
                                                          ŞİRİNCE - AYVALIK - ŞEYTAN SOFRASI - CUNDA ADASIÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.comTur Hareket Noktaları;

HAREKET NOKTALARI

19:15 Kapaklı
19:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
20:00 Çorlu Orion AVM Önü

20:15 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
21:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
00:00 Çanakkale İskele Önü

11 ŞUBAT 2022 CUMA ;

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Tekirdağ,Malkara, Keşan,Gelibolu,Lapseki,Çanakkale,güzergahında ilerliyoruz.

2.GÜN: 12 ŞUBAT 2022 CUMARTESİ: ŞİRİNCE - AKYAKA - GÖKOVA - AZMAK NEHRİ  TEKNE TURU - DATÇA

     Sabah saatlerinde   Ege'nin tarih ve doğa kokan şehri Muğla sınırlarına giriyoruz. Muğla'yı panoramik olarak görüp Sakar Geçidinden aşağı Gökova'ya iniyoruz.Alacağımız (ekstra) kahvaltıdan sonra  Gökova Körfezinin dantel gibi koyları, masmavi denizi, çam ağaçlarıyla körfezinin mavi, berrak sularının öpüştüğü, sürekli batıdan esen meltem rüzgârıyla sahile vuran dalgaların şiirselliği, denizine karışan iki azmağının (Akçapınar Azmağı ve Akyaka Kadın Azmağı) arasında kalan flora çeşitliliği, bu bölgede tatil yapan herkese eşsiz güzelliğe sahip Akyaka’ya ulaşıyoruz. Evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka‘nın güzelliklerini keşfediyoruz. Akyaka beldesi özellikle Nail Çakırhan imzalı evleriyle müthiş bir görsellik sunuyor. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail Çakırhan'ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle koskoca bir ovaya yaslamış ve sırtını Sakar Dağı'nın endamına yaslayan doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Gökovaya varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından ardından katılmak isteyen misafirlerimizle birlikte küçük teknelere binip Azmak çayının billur sularında gezi yapabilirler. Gezimizin en unutulmaz anlarından birini yaşayacağınız Azmak turunda tertemiz suyun içindeki balıklar, etraftaki sazlıklar ve etraftaki evler müthiş görsellik sunuyor. Barış Manço'nun da evinin bulunduğu Azmak deresi kenarında güzel fotoğraf kareleri yakalayıp doğal bir akvaryumu andıran Azmak’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek limana tekrar dönüyoruz. Tekne turlarımız sonrasında otobüsümüzle Datça’ya yol alıyoruz.

     Datça bademinin özelliği niceliğinde değil, niteliğinde. Türkiye badem üretiminin %10’unu karşılayan Datça’da tespit edilebilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademi tamamen sulu tarım ile üretilen en iri Amerikan bademinden bile yaklaşık %30- 40 oranında daha iri, ağır ve lezzetli.
Datça’daki badem ağaçları, Ocak – Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları.Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu harika zamanına tanıklık etmek, şehirden biraz uzaklaşıp nefes almak, doğaya dönüp Ege ile Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın en özel lezzetlerini deneyimlemek, farklı atölyelerde hoş vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmek için müthiş bir fırsat. Datça merkezinde, Palamutbükü ve Hızırşah panayır alanlarındaki el emeği ürünler ve hediyelik eşya stantları, badem ürünleri ve yöresel yemek satışları, çocuk ve yetişkinlere yönelik renkli ve yaratıcı atölyeler,Datça’ya özgü dans gösterileri ve sahne performanslarıyla üç gün sürecek olan festival ziyaretçilere çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Akşam yemeği ve Konaklama Datça’da.

3.GÜN:13 ŞUBAT 2022 PAZAR : BELEN KAHVECİSİ – AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI - ÇORLU   
       Sabah otelde alınan kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp aracımıza geçip yola koyuluyoruz. İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı Şirince Köyüne varıyoruz. Şirince tarihi mimarisi korunmuş turistik bir köydür. Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir. Rum telaffuzunda Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince gibi biçimler alan bu ad, Cumhuriyet'in ilk yıllarında dönemin İzmir valisi Kazım Dirik'in talimatıyla Şirince şeklinde resmileştirilmiştir. Burada dileyen misafirleriz çay ve kahvelerini yudumlayabilir dileyen misafirlerimiz ise öğle yemeği için seçenekleri değerlendirebilir.Tüm bunların yanı sıra  bu adı gibi şirin geri gezip hediyelik aşyalar alabilmek satın alabilir. Serbest zamanın ardından bizi bekleyen aracımıza binerek  yola koyuluyoruz ve Ayvalık'a doğru hareket ediyoruz.  Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos- Apollon Adaları ve Midilli manzarasına tadını çıkartıyoruz. Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olan bu eşsiz manzarada fotoğraflarımızı çektikten sonra Ayvalık'a geçiyoruz. Ayvalıkta çeşitli fotoğraflar çektikten sonra Ayvalık tostlarımızı alıyoruz (ekstra) ardından  Cunda Adasına doğru  hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat Cunda Adası’nda Serbest zaman veriyoruz.  Verilen serbest zaman sonrasında Çorlu'ya dönmek için hareket ediyoruz.Bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL Turunda Görüşmek Dileğiyle siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakıp Vedalaşıyoruz.

NOT : Feribot ve gemi seferleri esnasında yaşanan gecikmelerde şirketimiz sorumlu tutulamaz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks Araçlar İle Ulaşım(Mercedes Travego) 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre gezileri 
*1 gece Otel Konaklaması (Oda + Kahvaltı )
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası(tur süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün alınan sabah kahvaltısı
*Tüm öğlen ve akşam yemekleri
*Tüm özel harcamalar
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

*ÖDEME

* Kredi Kartına Tek Çekim: 650 TL
* Bonus, World, Kartlara 2-3 Taksit Arası: 650 TL + (HER TAKSİTE EK 15 TL)

*1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 
TUR GENEL TANIMI

FESTİVAL
Geceleme: 2 GÜN 1 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
650.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp