KONAKLAMALI KONYA ŞEB-İ ARUS TURU 15-17 ARALIK 2023

KONAKLAMALI KONYA ŞEB-İ ARUS TURU
3000.00 TL'den itibaren
15.12.2023
Yurtiçi Kültür Turları

Hz.Mevlana’ nın 749. Vuslat Yıldönümü
KONYA ve ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

15-17 ARALIK 2023

3 Gün 1 Gece Y.P. KONAKLAMA
KİŞİ BAŞI 3.000 TL

1. Gün:  Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda bulustuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL sıcak soğuk araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul, Sakarya, Bolu , Ankara, Kula, Afyon ve Akşehir güzergahından istikameti üzerinden Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Olan KONYA'ya varıyoruz.


2. GÜN: Meram Bağları,Tavus Baba Türbesi, Alaeddin Cami, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Hz. Mevlana Müzesi, Türbesi, Şerafettin Camii, Şems-i Tebrizi Türbesi, Şeb-i Arus Törenleri

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabah kahvaltımızı ( ekstra ) aldıktan sonra turumuzun ilk durağı olan MERAM BAĞLARI’na hareket ediyoruz. Burada, Mevlevi Dervişlerinden biri kabul edilen TAVUS BABA türbesini ziyaret ederek, Tarihi Meram Köprüsü yanında bulunan çay bahçelerinde çay molası veriyoruz. Ardından ALAEDDİN TEPESİ’nde bulunan, Anadolu’nun en kadim Camilerinden ALAEDDİN CAMİİ’ni ve 1251 yılında Vezir Celaleddin tarafından yapılan ve Çini Eserler Müzesi olarak adlandırılan KARATAY MEDRESESİ’ni rehberimiz bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Turumuzun devamında, Selçuklu devri taş işçiliğinin en güzel örneklerinden olan, muhteşem Taç Kapısıyla bizi büyüleyecek İNCE MİNARELİ MEDRESE’yi, Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm dünya’ya nam salmış olan HZ. MEVLANA MÜZESİ’ni ve TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel tadlardan alarak, Konya’ya özgü hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte tekrar buluştuktan sonra ŞERAFETTİN CAMİİ’ni ve HZ. MEVLANA’ nın ‘Hamdım, piştim sayesinde yandım’ dediği dostu ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ’ni gezerek, bugünkü turumuzu tamamlıyoruz. Akşam üzeri KONYA’da 4* DÜNDAR Otel’imize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi aldıktan sonra, aşkın, sevginin ve hoşgörünün sembolü olan, GÖNÜLLER SULTANI HZ.MEVLANA CELALEDDİN RUMİ’ nin, vuslat yıldönümünde yapılan ŞEB-İ ARUS törenlerini izlemeye gidiyoruz. Tasavvuf müziği ve sema gösterilerinin mistik atmosferi içinde törenleri izleyerek, otelimize geri dönüyoruz.


3. GÜN: Sille, Tropikal Kelebek Bahçesi, Nasrettin Hoca Türbesi, Çorlu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Konya merkeze 7 km. mesafede olan Selçuklu Belediyesine bağlı, tarihi 6 bin yıl öncesine dayanan çok eski bir Rum köyü SİLLE ile turumuza başlıyoruz. Sille’de bulunan ve Rum yerleşimlerinde sıkça gördüğümüz taştan yapılmış evler, Kapadokya bölgesinde görmeye alışık olduğumuz kayalara oyulmuş evler ve kiliseler oldukça güzel görüntüler sunmaktadır. Burada bulunan Hacı Ağa Hamamı, Osmanlı köprüleri, binlerce yıl öncesine ait kaya mezarlarını görüp, 1500 yıl önce yapılmış olan Aya-Elena Kilisesi’ni gezme şansına sahip olacağız. Daha sonra, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezmeye gidiyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise en büyüğü ve özel olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla, binin üzerinde uçuşan rengarenk kelebekleri, envai çeşit tropikal bitkiyi, küçük şelaleri görebilecek ve kendinizi adeta Amazon Ormanları’nda hissedeceğiniz keyifli anlar yaşayacaksınız. Geri dönüş yolculuğumuzda AKŞEHİR’de evrensel, zaman tanımaz fıkraları, düşündüren hikâyeleri ve özlü sözleriyle tanınan NASREDDİN HOCA TÜRBESİ’ ni ziyaret ederek bu harika turumuzu sonlandırıyoruz. Unutulmaz anılarımızla yolda alacağımız uygun molalarla AFYON-KULA üzerinden Çorlu’ya dönüşe geçiyoruz Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ


ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.com


TUR FİYATLANDIRMALARI

-Nakit Ödeme : 3.000 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 3.000 TL
TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AYA KADAR TAKSİT İMKANI

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks Araçlar ile Ulaşım
*Araç içi ikramlar
*Çevre gezileri
*1 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk gün alınan sabah kahvaltısı
-Tüm özel Harcamalar
-Müze ören yeri girişleri
-Sema Gösteri Biletleri

Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

KONYA MEVLANA ŞEB-İ ARUS TURU
Gezilecek Yerler:

Meram Bağları,Tavus Baba Türbesi, Alaeddin Cami, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Hz. Mevlana Müzesi, Türbesi, Şerafettin Camii, Şems-i Tebrizi Türbesi, Şeb-i Arus Törenleri Sille, Tropikal K

Geceleme: 2 GÜN 1 GECE Y.P OTEL KONAKLAMA
Konaklama: YARIM PANSİYON
3000.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp