KİLİKYA MERSİN TARSUS SİLİFKE ANAMUR

5 GÜN 3 GECE Y.P OTEL KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

KİLİKYA MERSİN TARSUS SİLİFKE ANAMUR TURU
12-16 TEMMUZ 2023

5 GÜN 3 GECE Y.P OTEL KONAKLAMALI

KİŞİ BAŞI 6.250 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

 

İRTİBAT TEL:
TEL:  0 (282) 651 59 14

GSM: 0 (542) 786 77 99
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ;

15:40 Tekirdağ Sahil Truva Önü

15:40 Çerkezköy Eski Otogar Önü

16:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü 

19:20 Silivri E-5 Halk Bankası Önü

21:50 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü)

23:20 Kavacık Kavşağı  

 NOT: TEKİRDAĞ,ÇERKEZKÖY,SİLİVRİ den kayıt yapan misafirlerimizin dikkatine 5 kişi ve üzeri katılım sağlandığı taktirde gidiş dönüşlerde ücretsiz servis sağlanacaktır.

  

 Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşuyoruz.ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. 

  12 TEMMUZ 2023 ÇARŞAMBA: ADANATARSUS ŞELALESİ – TARSUS EVLERİ – ESHAB-I KEHF MAĞARASI – KIRK KAŞIK BEDESTENİ-YEDİ UYURLAR MAĞARASI

            Adapazarı–Bolu–Ankara-Aksaray  Nevşehir üzerinden Pozantı Tarsus Mersin molalarımızın ardından yolculuğumuzun ilk durak noktası olan Adana'ya varıyoruz. sabah saatlerinde  önce sabah kahvaltımızı uygun bir yerde (ekstra) alıyoruz. Ardından, Türkiye'nin  en büyük camisi olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni  rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ' yü de fotoğrafladıktan sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyor ve ünlü Romalı komutan MARCUS ANTONİUS ile KLEOPPATRA arasında aşkın yaşandığı yer olan TARSUS’ a hareket ediyoruz. Burada, bütün kutsal kitaplar da adı geçen, YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-I KEHF), NUSRAT MAYIN GEMİSİ ve KLEOPATRA KAPISI’nı (Liman Kapısı) HZ. İSA’nın Havarilerinden ST.PAUL KUYUSU’ nu ve Danyal Peygamber Makamını ziyaret ediyoruz. Tarihi ve kültürel dokusuyla ilgi çeken Tarsus Evleri’ni rehberimiz eşliğinde gezerek, Tarsus'un tarihsel birikiminin kanıtlarını gözlemliyoruz. Sonrasında, Tarsus' un en önemli tarihi yapılarından biri olan KIRK KAŞIK BEDESTENİ’ni geziyoruz ve BERDAN ÇAYI üzerinde, 5 metrelik yükseklikten dökülen TARSUS ŞELALESİ ve ROMA MEZARLARI’nı ziyaret ederek,  MERSİN’e hareket ediyoruz. Mersin sahil turu, BALIKÇI BARINAĞI ve LİMAN turumuzu gerçekleştirip, otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.MERSİN

13 TEMUZ 2023 PERŞEMBE: KANLIDİVANE - KIZKALESİ - KORYKOS ÖREN YERİ – NARLIKUYU – CENNET - CEHENNEM MAĞARASI - SİLİFKE - AYA THEKLA ANAMUR

           Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, bugünkü turumuza POMPEİPOLİS (VİRANŞEHİR)  KANLIDİVANE (Canytellis) Antik Kentlerini gezerek başlıyoruz. Sonrasında, muhteşem KIZ KALESİ’ ni ve KORYKOS ÖREN YERİ’ni görerek, lagos balığı ve kaya koruğu turşusu ile ünlü, NARLIKUYU BELDESİ’ne geliyoruz. Burada ÜÇ GÜZELLER MOZAİK MÜZESİ, (restorasyon çalışmaları tamamlanırsa) CENNET–CEHENNEM MAĞARASI-ASTIM DİLEK MAĞARASI, ZEUS TAPINAĞI ve KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi (ekstra) Narlıkuyu’daki balık lokantalarında alıyoruz. Yemek sonrası otobüsümüze tekrar binerek, keyifli ve manzaralı bir yolculukla SİLİFKE’ye varıyoruz. Burada SİLİFKE KALESİ’ni, tarihi GÖKSU KÖPRÜSÜ’nü fotoğraflıyor ve Hıristiyanlıkta çok önemli yer olan AYA THEKLA Yeraltı Kilisesi’ni görüyor ve keyifli ve manzaralı bir yolculukla ANAMUR’a varıyoruz. ANAMUR KALESİ’ni fotoğraflayıp, muz bahçeleri arasında yaptığımız yolculuğun ardından ANAMUR’da Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ANAMUR

 14 TEMMUZ 2023 CUMA: ALANYA - DAMLATAŞ MAĞARASI – KIZILKULE - MANAVGAT ŞELALESİ - SİDE - ANTALYA

           Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Akdeniz kıyılarının incisi ALANYA’ya ulaşıyoruz.  DAMLATAŞ MAĞARASI’nı ve Alaaddin Keykubad’ın adına kurulan ALANYA’daki Selçuklu varlığının simgesi KIZILKULE’yi geziyoruz. Sonrasında ALANYA KALESİ’ni de görerek,  bir doğa harikası  olan MANAVGAT ŞELALESİ’ne hareket ediyoruz. Bu etkileyici ortamda, fotoğraflarımızı anılarımıza ekleyerek, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yöresel lezzetlerin tadına baktıktan sonra, ülkemizin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan SİDE’ye geçiyoruz. Tarih ve denizin bir araya geldiği bu muhteşem antik kenti rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Antik Tiyatro, Agora, Side Arkeoloji Müzesi ve Apollon Tapınağı var… SİDE ÇARŞI’ nda alışveriş için serbest zaman sonrasında,  ANTALYA’ya doğru yol alıyoruz ve Otel’imize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra, isteyen konuklarımız ANTALYA şehir merkezine çok yakın olan otelimizden merkeze inip, yürüyüşler yapabilir ve gönüllerince eğlenebilirler.ANTALYA

15 TEMMUZ 2023 CUMARTESİ: ASPENDOS-PERGE - KURŞUNLU ŞELALESİ - KALEİÇİ - ANTALYA MÜZESİ - DÜDEN ŞELALESİ 

           Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye’de en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biri olan ve muhteşem bir mimariye sahip ASPENDOS TİYATROSU’nu ziyaret ediyoruz.  Daha sonra PERGE ANTİK KENTİ’ni ziyaret ederek, çam ormanları içerisindeki muhteşem doğası ile KURŞUNLU ŞELALESİ’nde ferahlıyor ve ANTALYA KALEİÇİ’ ne geçiyoruz. Burada YİVLİ MİNARE, SAAT KULESİ, YAT LİMANI gezilerimizi keyifle gerçekleştirerek, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında Avrupa’nın en iyi müzesi de seçilmiş olan ANTALYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizi takiben Düden Çayı’nın denizle kavuştuğu noktada DÜDEN ŞELALESİ’nin serinliğinde keyifli dakikalar geçiriyoruz. Harika bir turun ardından unutulmaz anılarımızla programımızı tamalayıp siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;

 *Lüks Araçlar İle Ulaşım (MERCEDES BENZ TRAVEGO)

*Çevre Gezileri
*Araç içi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler, çay, kahve ve kek,su)
*1 Gece Y.P Otel konaklama (Sabah kahvaltısı + Akşam Yemeği )
*Turizm Bakanlığından Kokartlı Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
* İlk Günkü Sabah Kahvaltısı 
*Öğlen Yemeği
*Tüm Ekstra Harcamalar
* Müze Ören Giriş Ücretleri

ÖDEME:
-Nakit Ödeme :6.250 TL

-K.Kartı Tek Çekim: 6.250 TL

 ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

 *Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

 *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.

*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

 *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

 *Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

 *0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

  İptal - İade Şartları

 * Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

   Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

 *Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

  *Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 *Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

  Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

 *Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

 *VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.   

TUR GENEL TANIMI

5 GÜN 3 GECE
Gezilecek Yerler:

MERSİN TARSUS SİLİFKE ANAMUR TURU

Geceleme: 5 GÜN 3 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
6250.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Turizm Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp