EGENİN İNCİSİ İZMİR VE MUĞLAYI BİRLİKTE KEŞFEDELİM 27-30 TEMMUZ 2023

3 GÜN / 2 GECE MUĞLA - İZMİR

Arkadaşlarınızla Paylaşın

GEL SENLE İZMİRE KAÇALIM – SICAK DENİZLER AŞALIM

EGENİN İNCİSİ İZMİR VE MUĞLAYI BİRLİKTE KEŞFEDELİM

AKYAKA - GÖKOVA – KADIN AZMAĞI – KÖYCEĞİZ 
YUVARLAK ÇAY – BELEN KAHVESİ – ŞİRİNCE – EFES – İZMİR 
AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI – TEKNE TURU VEYA  ASOS

(Akyaka Tekne Turu Fiyata Dahil)

27-30/ TEMMUZ 2023
03-06/ 17-20/ 24-27 AĞUSTOS 2023
14-17/ EYLÜL 2023

3 GÜN / 2 GECE
4.999 TL

 

ÇELEBİ TRAVEL
TEL  : 0(282) 651 59 14
GSM : 0(537) 513 04 81
GSM : 0(542) 786 77 99


Tur Hareket Noktaları;
19:15 - Kapaklı Kahveler Durağı
19.30 - Çerkezköy Eski Otogar Önü
19.30 - Tekirdağ Sahil Yolu
20.30 - Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası
20.45 - Çorlu Orion A.V.M önü

 

1 GÜN :ÇORLU - TEKİRDAĞ - ÇANAKKELE - MUĞLA

       Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Tekirdağ,Malkara, Keşan,Gelibolu,Lapseki,Çanakkale,güzergahından izmir, Aydın, Muğla'ya varıyoruz.

2. GÜNAKYAKA-GÖKOVA TEKNE TURU-GELİBOLU ADASI-SUALTI MAĞARALARI KOYU-İNCEKUM KOYU-AKVARYUM KOYU-LACİVERT KOYU-SEDİR ADASI-KLEOPATRA PLAJI-ANTİK TİYATRO VE APOLLON TAPINAĞI-AZMAK NEHRİ  TEKNE TURU-KÖYCEĞİZ

     Sabah saatlerinde Ege'nin tarih ve doğa kokan şehri Muğla sınırlarına giriyoruz. Muğla'yı panoramik olarak görüp Sakar Geçidinden aşağı Gökova'ya iniyoruz. Gökova Körfezinin dantel gibi koyları, masmavi denizi, çam ağaçlarıyla körfezinin mavi, berrak sularının öpüştüğü, sürekli batıdan esen meltem rüzgârıyla sahile vuran dalgaların şiirselliği, denizine karışan iki azmağının (Akçapınar Azmağı ve Akyaka Kadın Azmağı) arasında kalan flora çeşitliliği, bu bölgede tatil yapan herkese eşsiz güzelliğe sahip Akyaka’ya ulaşıyoruz. Evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka‘nın güzelliklerini keşfediyoruz. Akyaka beldesi özellikle Nail Çakırhan imzalı evleriyle müthiş bir görsellik sunuyor. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail Çakırhan'ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle koskoca bir ovaya yaslamış ve sırtını Sakar Dağı'nın endamına yaslayan doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Gökova Tekne Turuna çıkıyoruz. Simgesi incir olan Antik Çağ’ın İdyma’sından (Akyaka) teknemize binerek Gökova’nın (Keramikos) eşsiz koylarını keşfederek tadını çıkarmaya başlıyoruz. Yol yorgunluğunu atıp, keyif çıkarabileceğimiz bu muhteşem tekne turumuzda, Gelibolu Adası, Sualtı Mağaraları Koyu, İncekum Plajı, Akvaryum Koyu, Lacivert Koyu göreceğimiz yerler arasında. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın güzelliğini borçlu olduğu söylenen ve koruma altında olan eşsiz güzellikteki kumuyla görmeye değer yerlerden biri olan Sedir Adasına gidiyoruz. Adada dileyen misafirlerimiz rehberimizle birlikte adayı keşfe çıkarak Kedrai antik kentinden kalan antik tiyatroyu ve Apollon Tapınağını gezebilecek. Dileyen misafirlerimizde Kleopatra Plajında yüzme molası yapabilir. Öğle yemeğini dileyen misafirlerimiz teknede alabilirler. Tekne turumuzun ardından katılmak isteyen misafirlerimizle birlikte küçük teknelere binip Azmak çayının billur sularında gezi yapabilirler. Gezimizin en unutulmaz anlarından birini yaşayacağınız Azmak turunda tertemiz suyun içindeki balıklar, etraftaki sazlıklar ve etraftaki evler müthiş görsellik sunuyor. Barış Manço'nun da evinin bulunduğu Azmak deresi kenarında güzel fotoğraf kareleri yakalayıp doğal bir akvaryumu andıran Azmak’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek limana tekrar dönüyoruz. Tekne turlarımız sonrasında otobüsümüzle KÖYCEĞİZ’e doğru yol alıyoruz.  Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde. KÖYCEĞİZ

3.GÜN  YUVARLAK ÇAY – BELEN KAHVESİ – ŞİRİNCE –EFES ANTİK KENTİ - İZMİR

       Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından Yuvarlak Çay’a hareket ediyoruz.Yuvarlak Çay’da,kayaların arasından çıkıp gün ışığıyla tanışan kar sularının seyrine doyulmayan şelale etrafında,yemyeşil ağaçların serin gölgesinde,kuş sesleri ve çağıldayan suyun verdiği huzur ile keyifli zaman geçirebilirsiniz . Dileyen misafirlerimiz Çay üzerinde kurulan ahşap salıncaklarda sallanarak keyif yapabilir yada sallanarak suya atlayabilir.Daha sonra yorgunluğumuzu atmak için geçerek Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde ise rotamızı Zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, eski bir Rum köyü olan Şirince'ye çeviriyoruz. Burada Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek alış - veriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra en önemli antik kentlerinden olan ve Dünya çapında ilgi gören Efes Antik kentine gitmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Efes Antik Kenti Magnesia kapısından girilen görkemli şehirde, Odeon Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, belediye sarayı, Domitian tapınağı, zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius anıtını görüp, zafer kapısından geçerek, Kuretler Caddesi'nde yürüyüş yapılabilir. Bu caddede Skolastika hamamları, yamaç evleri, Trojan çeşmesi, Hadrian tapınağı, Latrina, aşk evi, Celcus Kütüphanesi, ticaret agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek görüp daha sonra tarihin ilk reklam panosunu görülebilir. İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısına ulaşılabilirsiniz.Efes antik kentini gezip İzmirde ki konaklama yapacağımız otele doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İZMİR

4.GÜN: AYVALIK – ŞEYTAN SOFTASI – CUNDA ADASI – TEKNE TURU YA DA ASSOS

       Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından siz değerli misafirlerimizle Ayvalık'a doğru hareket ediyoruz.  Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos- Apollon Adaları ve Midilli manzarasına karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olan bu eşsiz manzarada fotoğraflarımızı çektikten sonra Ayvalık'a geçiyoruz. Ayvalıkta çeşitli fotoğraflar çektikten sonra çay - kahve molamızın ardından  Cunda Adasına doğru  hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat Cunda Adası’nda Serbest zaman veriyoruz. Çay - Kahve Molamızın ardından

1.Alternatif : Ayvalıkta ekstra tekne turumuza çıkıyoruz. Teknede Müzik ve çeşitli aktiviteler eşliğinde eğlenceli bir zaman geçiriyoruz.

2. Alternatif : Rotamızı Behramkale'ye bilinen bir diğer adıyla Assos a çeviriyoruz.Behramkale Köyü, Osmanlı döneminde kurulmuş eski bir köy. Antik şehir, yüzünü güneye yani denize dönmüşken, köyün yerleşimi ters tarafa doğru kurulmuş. Köy antik kent surları içinde yer alması ile dikkat çekiyor. Sadece 150 haneli bir yerleşim. Yaklaşık 30 senedir sit alanı olarak koruma altında olduğu için yeni bina inşa etmek yasak. Sadece var olanlar restore edilebiliyor. Behramkalede verilen serbest zaman sonrasında Çorlu'ya dönmek için hareket ediyoruz.Bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL Turunda Görüşmek Dileğiyle siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakıp Vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*2 Gece yarım pansiyon şeklinde konaklama (sabah kahvaltısı+akşam yemeği)
*Lüks otobüslerle ulaşım
*Çevre geziler
*Araç içi ikramlar (sıcak,soğuk içecekler, çay, kahve ve kek,su)
*1816 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Kadın Azmağında ki Tekne Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
*Tüm Öğle Yemeği
*Tüm Extra Harcamalar
*Tüm Müze Ören Ücretleri

ÖDEME:
-Nakit Ödeme : 4.999 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: (taksit tutarına + 15 TL)

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize bildirmeniz gerekmektedir.
*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları
* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
*Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

TUR GENEL TANIMI

EGENİN İNCİSİ İZMİR VE MUĞLAYI BİRLİKTE KEŞFEDELİM
Gezilecek Yerler:

EGENİN İNCİSİ İZMİR VE MUĞLAYI BİRLİKTE KEŞFEDELİM AKYAKA - GÖKOVA – KADIN AZMAĞI – KÖYCEĞİZ YUVARLAK ÇAY – BELEN KAHVESİ – ŞİRİNCE – EFES – İZMİR AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI – TEKNE TURU VEYA ASOS

Geceleme: 3 GÜN 2 GECE
Konaklama: HER ŞEY DAHİL
4999.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Turizm Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp