Tur Kayıt Sözleşmesi

1-) Sözleşmede ismi geçen her kişi ya da kişiler sözleşme koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
2-) Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
3-) Günübirlik turlarda tur şirketi ya da katılımcı tarafından gezi tarihinden 4 gün önce yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
4-) Günübirlik turlarda katılımcı tarafından geziye 4 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz
5-) Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
6-) Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülmez.
7-) Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehber yer önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
8-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-30 kişide lüks küçük otobüs ile, 30 kişinin üstünde ise 46 kişilik lüks otobüs ile yapılmaktadır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 Kişi) misafirlere 1 gün önceden haber verilerek iptal edilir.
9-) Tur esnasında mücbir sebeplerden ötürü turun devam edememesi söz konusu olur ise ÇELEBİ TRAVEL herhangi bir maddi yükümlülük taşımamaktadır.
10-) Turlarımız esnasında yol durumuna bağlı olarak yaşanabilecek gecikmelerden dolayı ÇELEBİ TRAVEL sorumlu tutulamaz.
11-) Seyahat halinde yaşanabilecek kaza esnasında oluşabilecek yaralanma, ölüm veya sakatlık gibi durumlarda tüm sorumluluk taşıyıcı firmaya aittir ve aracın sahip olduğu sigortalar geçerlidir.
12-) Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.
13-) ÇELEBİ TRAVEL, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
14-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklar ile aynı boyutta olmayabilir. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan ilk çocuk için geçerlidir.
15-) Konaklamalı programlarda belirtilen geziler mücbir nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
16-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ÇELEBİ TRAVEL sorumlu tutulamaz.
17-)ÇELEBİ TRAVEL gerekli görülen durumlarda partner / ortak acenteleri ile tur birleştirmesi yapabilir. Yapılan tur birleştirmeleri ilgili turun katılımcılarına 1 gün önceden iletilir. Yapılan tur birleştirmelerinde program değişikliği var ise katılımcılara iletilir. Yapılan tur birleştirmelerinde ekstra tur fiyatlarında değişiklikler yapılabilir.
18-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde, olumsuz hava koşullarında ve yaşanabilecek mücbir durumlarda yapılamayabilir. Turların yapılamamasından ÇELEBİ TRAVEL sorumlu tutulamaz.
19-) Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit ödemelerde nakit İban üzerinden ödemeler İban şeklindedir.
20-) Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaitlik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk numarası garantisi verilememektedir. Tarih değişiklik talepleri günübirlik turlarda turdan en az 4 gün önceye kadar konaklamalı turlarda ise turdan en az 15 gün önceye kadar talep edilmesi halinde değerlendirilir.
21-) ÇELEBİ TRAVEL kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
22-) Double veya Triple (2 ve 3 Kişilik Odalarda) konaklama yapacak olan misafirler beraber kayıt yaptırdığı kişilerden biri veya iki kişi gelmez ise mecburi oda tipi değişiminden kaynaklı olan fiyat farkını katılan kişi ödemek sorumluluğundadır.
23-) Katılımcı mücbir bir sebep dolayısıyla veya kendi isteği ile tur erteleme talebinde bulunur ise (ücret iadesinin yapılabileceği süre içerisinde) acentede kalan bakiyesini yeni bir turda kullanırken tarihine karar verdiği turun yeni ve güncellenen fiyatından satın alır. Eski fiyat geçerliliğini kaybeder.
24-) İnternet sitemiz, sosyal medya hesapları, broşür vb. paylaşılan tur fiyatlarımız nakit ödemelerde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlar kredi kartları ile yapılacak ödemelerde bankaların uygulamış olduğu komisyon oranlarına göre değişiklik gösterebilir.
25-) Belirtilen şartlar paket tur sözleşmesinden ayrı düşünülemez. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Misafirler katılım sözleşmesini okuyup, anlamakla yükümlüdür.
26-) Kesin kayıt ile beraber sözleşmeyi ve KVKK Politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.
27-) Misafir, yukarıdaki tüm iletişim numaraları ve mail adresleri üzerinden, ÇELEBİ TRAVEL tura kayıtlı tüm misafirler ile iletişime geçmesini, bilgilendirme, kampanya ve tanıtım içerikli elektronik ileti, toplu SMS vb. göndermesini kabul etmiş sayılmaktadır.
28-) Misafir, rezervasyon esnasında verilen tüm kişisel bilgilerin doğruluğundan sorumludur.

Whatsapp Whatsapp