BÜYÜLEYİCİ LİKYA TURU 19 - 24 AĞUSTOS

6 GÜN 4 GECE KONAKLAMALI MAVİ LİKYA TURU
13500.00 TL'den itibaren
19.08.2024
Yurtiçi Kültür Turları

BÜYÜLEYİCİ MAVİ 

LİKYA TURU

19 - 24 AĞUSTOS

6 GÜN 4 GECE KONAKLAMALI

KİŞİ BAŞI: 13.500₺

! FİYATLARIMIZDA KADEMELİ FİYAT ARTIŞI MEVCUTTUR !

! AZMAK ÇAY'ı SANDAL TURU DAHİL !
! 12 ADALAR TEKNE TURU (YEMEKLİ) DAHİL ! 
! KEKOVA ADASI TEKNE TURU (YEMEKLİ) DAHİL !

1. GÜN: ÇORLU HAREKET:

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde TEKİRDAĞ-ÇANAKKALE üzerinden Muğla'ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN:  AŞIKLAR YOLU - MARMARİS TEKNE TURU - MARMARİS 
Sabah saatlerinde kahvaltı için verdiğimiz molanın ardından ilk durağımız Türk filmlerinde görebileceğimiz güzellikte bir ağaç tüneli olan ve aynı zamanda bünyesinde bol miktarda su tutabilen, bu nedenle bataklık olan bölgeleri kullanışlı hale getirmenin en doğal çözümü olarak ekilmiş olan okaliptüs ağaçlarının arasında, Aşıklar Yolu oluyor. Burada kısa bir fotoğraf molamızın ardından Marmaris merkez'e iniyoruz. Burada şehri panoramik olarak görüyoruz ve marina yat limanında bizi bekleyen muhteşem tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turundayken Marmarisin en güzel koyları olan; Çiftlik Koyu, Cennet Adası, Akvaryum Koyunda yüzme molaları veriyoruz. Fosforlu Mağara'da fotoğraf molası ve Kumlubük ve Amos koyunda yüzme molalarının ardından, panoramik olarak göreceğimiz Turunç kasabasına seyren yeşil denizin ve mavi denizin buluştuğu muhteşem koyların tadını çıkarıyoruz. Güzel ve eğlenceli geçen vaktimizin ardından Marmaris'te teknemizden ayrılarak konaklama ve akşam yemeği için Marmaris'te bulunan otelimize geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz  akşam  meşhur barlar sokağına gidebilir eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilir.

Sabah Kahvaltısı: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tekne turumuzda alınacaktır. (Günün menüsüne göre Izgara Tavuk veya Balık/ Makarna / Salata / Mevsim Meyvesi)

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: MARMARİS (PİNETA HOTEL - SESİN HOTEL - PİNETA CLUP HOTEL vb.★★★★)

Marmaris Tekne Turunda Başlıca Görüceğimiz Koylar; Cennet Adası,Fosforlu Mağara,Akvaryum Koyu,Kumlubük Koyu,Amos Koyu,Turunç koyu 

 

3.GÜN: DALYAN TEKNE TURU - KAUNOS TAPINAK TİPİ KRAL VE YÖNETİCİ MEZARLARI - CARETTA CARETTALAR - İZTUZU PLAJI - ÇAMUR BANYOLARI - GÖCEK - FETHİYE
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve rotamızı Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısı olan Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz (EKSTRA). Teknemizle alt bölümüne kadar yaklaşarak izleyebileceğimiz Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Burada rehberimizin verdiği bilgilerin ardından tekne turumuza devam ediyoruz. İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak isteyen misafirlerimiz tadına bakabilir. Ardından ise Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek koruma altında bir tür olan Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil (Trionyx Tringulus) kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen misafirlerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Burdaki tekne turumuzun ardından Türkiye'nin bir çok yerinde bulunan çamur banyoları arasında Dalyan'nın meşhur Çamur Banyolarına uğrayarak 39 derece sıcaklığa sahip olan kaplıca suyundan faydalanma imkanı buluyorsunuz. Dalyan’ın en popüler aktivitesi olan sağlıklı çamur banyosu  esnasında, eğlence dolu dakikalar geçireceksiniz. Bu keyifli dakikalarımızın ardından mavi ve yeşilin buluştuğu Göceğe geçerek bu güzel manzaranın keyfini çıkartmak için çay/kahve molamızı veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından konaklama ve akşam yemeğimiz için Fethiye'de bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Serbest zaman diliminde ekstra olarak alınacaktır.  

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: FETHİYE (REMER HOTEL - BEZAY HOTEL - NEVADA HOTEL vb. ★★★★)

4.GÜN:  TAM GÜN 12 ADALAR TEKNE TURU-FETHİYE
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından bugün Fethiye merkezden kalkacak olan tekne turuna katılıyoruz. Bu turumuzda meşhur 12 Adalar görülecek. Eşsiz renklerdeki turkuaz mavilerine tanık olarak turumuza başlıyoruz. Tüm gün sürecek tekne turumuzda bol bol yüzüyoruz, müthiş güzellikteki koylarda mavinin her tonunu yakalarken yeşile de doyuyoruz. Fethiye sahip olduğu yüzlerce enfes koy ile ülkemizin göz bebeğidir. Tertemiz koylarda denize doyacaksınız adeta. Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Tavşan Adası, Kızılada, Göbün Koyu, Akvaryum Koyu, Samanlık Koyu, Şövalye Adası, Domuz Adası, Katrancı Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb. koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimiz teknemizde olacak. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Tekne turunun ardından Fethiye merkezde serbest zaman veriyoruz. Paspatur çarşısında alışveriş yapma şansımız olacak. Dileyenler kahvelerini yudumlarken Telmessos'da günbatımını yaşayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama FETHİYE

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tekne turumuzda alınacaktır. (Günün menüsüne göre Izgara Tavuk veya Balık/ Makarna / Salata / Mevsim Meyvesi)

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: FETHİYE (REMER HOTEL - BEZAY HOTEL - NEVADA HOTEL vb. ★★★★)

Fethiye Tekne Turunda Başlıca Görüceğimiz Koylar;Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Tavşan Adası, Kızılada, Göbün Koyu, Akvaryum Koyu, Samanlık Koyu, Şövalye Adası, Domuz Adası, Katrancı Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb. koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz.

5.GÜN:KAŞ - KALKAN - KAPUTAJ PLAJI - KEKOVA - ÜÇAĞIZ - BATIK ŞEHİR  -ÖLÜDENİZ - FETHİYE
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Kaş’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Kalkan’ı seyrederek, Kaputaj Plajı’nın muhteşem manzarasını  görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz.  Akdeniz’in en farklı coğrafyasına sahip antik kentleri ve dünyaca ünlü dalış noktaları ile doğa cenneti Kaş’a ulaştığımızda, sokaklarında, çarşısında, sahilinde gezintiler yapıyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından, denizin yüzlerce koyla çevrildiği yeryüzü cenneti Kekova’da, Tekne Turu'na çıkmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Üçağız’a ulaştığımızda, bizi bekleyen teknelere biniyor ve kristal kadar berrak sularda, Batık Şehri görüyoruz. Öğle yemeğimizi Tekne’de alarak, yüzme molaları veriyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından, Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz'de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Ölüdeniz manzarası eşliğinde çay/kahve içebilir, dileyen misafirlerimiz Ölüdenizin serın sularının tadını çıkarabilirler. Buradaki serbest zamanımız ardından konaklama ve akşam yemeğimiz için otelimize geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tekne turumuzda alınacaktır. (Günün menüsüne göre Izgara Tavuk veya Balık/ Makarna / Salata / Mevsim Meyvesi)

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: FETHİYE (REMER HOTEL - BEZAY HOTEL - NEVADA HOTEL vb. ★★★★)

6.GÜN: SAKLIKENT KANYONU - KÖYCEĞİZ (panoromik olarak) - AKYAKA - AZMAK ÇAY'I SANDAL TURU - DÖNÜŞ
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp aracımızla Türkiye'nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Saklıkent'e gidiyoruz. Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Buz gibi sularına ayaklarını sokarak içeceklerini yudumlayabilirler. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini Zipline (Ekstra) ile yaşayabilirler. Saklıkent Kanyonu’na giriş yapıp, kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayabilir. Kanyonun güzelliğinin tadını çıkardıktan sonra ki Rotamız Köyceğiz doğasıyla, havasıyla, tarihi dokusuyla tam bir cennet olan Köyceğiz'i panoromik olarak görerek Akyaka'ya geçiyoruz. Evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka‘nın güzelliklerini keşfediyoruz. Akyaka beldesi özellikle Nail Çakırhan imzalı evleriyle müthiş bir görsellik sunuyor. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail Çakırhan'ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra Kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle koskoca bir ovaya yaslamış ve sırtını Sakar Dağı'nın endamına yaslayan doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra katılmak isteyen misafirlerimizle birlikte küçük teknelere binip Azmak çayının billur sularında gezi yapabilirler. Gezimizin en unutulmaz anlarından birini yaşayacağınız Azmak turunda tertemiz suyun içindeki balıklar, etraftaki sazlıklar ve etraftaki evler müthiş görsellik sunuyor. Barış Manço'nun da evinin bulunduğu Azmak deresi kenarında güzel fotoğraf kareleri yakalayıp doğal bir akvaryumu andıran Azmak’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek limana tekrar dönüyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Çorlu'ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir başka ÇELEBİ TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi belirli noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Bugün konaklama yapılmayacak.


NOT: Yukarıda belirtilen tekne duraklama ve yüzme molaları genelde gerçekleştirilmekte olup, kalabalık, kirlilik vb. nedenlerle yüzmenin keyifli olmayacağı duraklar olur ise tekne kaptanı inisiyatifi ile alternatif durak gerçekleştirilecektir.

 

NOT: Turumuza çıkışın hemen ertesi günü yukarıda belirtilen MARMARİS Tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle misafirlerimize kolaylık olması açısından bu tekne turunda kullanılacak deniz kıyafetlerinin, havlu-terlik vb. kullanım eşyalarının, güneş yağı vb. malzemelerin ayrı bir küçük çanta içinde, kolaylıkla kullanabilmek için seyahat sırasında yanlarına alınmasını tavsiye ederiz.

 

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ

ÇELEBİ TRAVEL
TEL  : 0(282) 651 59 14
GSM : 0(537) 513 04 81
GSM : 0(542) 786 77 99
www.celebitravel.com

TUR FİYATLANDIRMALARI

NAKİT:13.500 ₺
KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM: 13.500  ₺

TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY'A KADAR TAKSİT İMKANI 💳

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Turizm Paket araçlar ile ulaşım 
 • Araç içi ikramlar 
 • Çevre gezileri
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
 • Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehber eşliğinde gezi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat  Sigortası
 • AZMAK ÇAY'ı SANDAL TURU DAHİL 
 • 12 ADALAR TEKNE TURU (YEMEKLİ) DAHİL 
 • KEKOVA ADASI TEKNE TURU (YEMEKLİ) DAHİL 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Sabah Kahvaltısı 
 • Tüm Ekstra Harcamalar
 • Dahil yazan Öğle yemekleri dışında alınan Öğle yemekleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Son gün akşam yemeği
 • Turda ekstra olarak belirtilen programlar
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

MAVİ LİKYA TURU
Gezilecek Yerler:

AŞIKLAR YOLU-MARMARİS-DALYAN-GÖCEK-İZTUZU PLAJI-12 ADALAR-KAŞ-KALKAN-KEKOVA-ÜÇAĞIZ-ÖLÜDENİZ-SAKLIKENT KANYONU-KÖYCEĞİZ-AKYAKA-AZMAK ÇAYI

Geceleme: 6 GÜN 4 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
13500.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp