RÜYA ŞEHİR KAPADOKYA TURU 26-28 TEMMUZ

KAPADOKYA TURU
3850.00 TL'den itibaren
26.07.2024
Yurtiçi Kültür Turları

RÜYA ŞEHİR KAPADOKYA

 TURU

26-28 TEMMUZ

 2 GÜN / 1 GECE KONAKLAMALI

KİŞİ BAŞI 3.850₺

 

1.GÜN : TEKİRDAĞ,ÇORLU,ÇERKEZKÖY HAREKET

 Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen saatler'de ve noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL  Araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı–Bolu–Ankara-Aksaray üzerinden Nevşehir–Niğde Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

2.GÜN : KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – PAŞA BAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI – ÇANAK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ
Sabah saatlerinde bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesine varmış oluyoruz.İlk durağımız Kaymaklı Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehrinde geziyoruz ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesinde gezdikten sonra öğle yemeğimiz(ekstra) için kayadan oyma Restaurant'a varıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tadabilirler.Öğle yemeğimizin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak nehrini görüyor çamurundan yapılan çanak-çömlekler hakkında bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında serbest zamanımızın ardından adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası dileyen misafirlerimiz Asmalı Konağında gezip,fotoğraf çekilirken dileyen misafirlerimiz TURASAN şarapçılıkta şarap tadabilirler ardından gezimize Şapkalı peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görerek devam ediyoruz. Gezimizin bitiminde akşam yemeği ve konaklama için otele giriş yapıyoruz.Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ile yöreye özgü Türk Gecesine gidiyoruz.(Ekstra) 

Konaklama:  STONES OF CAPPADOCİA HOTEL vb.
Türk Gecesi: Yaşar Baba  Turkish Nights

3.GÜN : GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ – IHLARA VADİSİ – ÇORLU
      Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı 'nın eteklerine gidiyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Selime köyünü ve Selime Katedralini panoramik olarak görerek  son durağımız olan IHLARA VADİSİni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakmak üzere yola çıkıyoruz.Bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL  turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ

ÇELEBİ TRAVEL
TEL  : 0(282) 651 59 14
GSM : 0(537) 513 04 81
GSM : 0(542) 786 77 99
www.celebitravel.com

TUR FİYATLANDIRMALARI

NAKİT: 3.850₺
KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM: 3.850₺

TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY'A KADAR TAKSİT İMKANI 💳

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks Araçlar ile Ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç içi ikramlar 
*Çevre gezileri
*1 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı) 
*Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün alınan sabah kahvaltısı
*Tüm özel Harcamalar
*Müze ören yeri girişleri 
*Kapadokya'da Türk gecesi
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

RÜYA ŞEHİR KAPADOKYA
Gezilecek Yerler:

KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – PAŞA BAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI – ÇANAK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ

Geceleme: 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI
Konaklama: YARIM PANSİYON
3850.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp