Tur Kategorileri

LAVANTA TARLALARI VE SALDA GÖLÜ TURU 03-05 TEMMUZ 2020

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI
450 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

LAVANTA TARLALARI VE SALDA GÖLÜ TURU

03-05 TEMMUZ 2020

2 GÜN 1 GECE Y.P OTEL KONAKLAMA

SAGALASSOS ANTİK KENTİ FARKI İLE SALDA GÖLÜ FARKI İLE

Kişi Başı : (450 TL)

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

ÇELEBİ TRAVEL: 
TEL : 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ;

02:15 - Çerkezköy Eski Otogar Girişi
02:15 - Tekirdağ Sahil Boyu Özcanlar Köfte
03:00 - Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası 
03:10 - Çorlu Orion A.V.M önü

1.GÜN: 03 TEMMUZ 2020 CUMA: ÇORLU HAREKET 

2.GÜN: 04 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ : KUYUCAK KÖYÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-EĞİRDİR-EĞİRDİR GÖLÜ ve TEKNE TURU-GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ-SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ-GÜL HEYKELİ-MİMAR SİNAN CAMİİ-PROF.DR. TURAN YAZGAN ETNOGRAFYA HALI ve KİLİM MÜZESİ-ISPARTA

Siz değerli isafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Bilecik, Afyon üzerinden güller ve lavantalar diyarı Isparta’nın Kuyucak köyüne sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız lavanta bahçeleri ile Fransa’nın Provans bölgesine rakip olan Kuyucak köyü. Köy içerisindeki kerpiç evleri, kaldırım kenarlarındaki lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği, papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyüne ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp, etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz. Yolumuza devam ederken yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını görüyoruz. Sonrasında, Eğirdir`e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, Kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesini panoramik gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde tur attıktan sonra, göl kenarında çay molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tekne turu yapabilir. Eğirdir Gölünün eşsiz manzarasının fotoğrafını alabilir. Gezilerimiz sonrasında, Isparta merkeze doğru devam ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Isparta’ya gülü getiren Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve gül heykelini panoramik olarak görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz. Mimar Sinan Camii, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesini gezip serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızı ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN: 05 TEMMUZ 2020 PAZAR :  ISPARTA-SAGALASSOS ANTİK KENTİ-BURDUR-SALDA GÖLÜ-ÇORLU

 Siz değerli misafirlerimiz ile  otelde alınan sabah kahvaltısının ardından , Isparta şehir merkezinden ayrılıyoruz. Ağlasun dağının güney eteklerinde, yemyeşil bir ovanın devamında 1400 - 1700 m yükseklikteki meyilli bir arazi üzerine kurulan, Antik Yunan`da Pisidya`nın başkenti olan Sagalassos Antik Kenti`ne gidiyoruz. Çeşmelerinin görkemi, dünyanın en yüksek rakımlı, 9.000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen Sagalassos Antik Kenti gezimiz sonrasında, Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan Burdur’a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan Arkeoloji müzesini geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Hacılar köyünden ilerleyerek, Yarışlı Gölü’nüde görerek, Türkiye`nin  Maldivler’i diye bilinen, ülkemizin en derin, dünyanın en berrak göllerinden Mars yüzeyine benzerliği nedeniyle `Mars Yüzeyli Göl` diye söz edilen derinlik bakımından Türkiye`nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunan, şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı Salda Gölü`nde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ve muhteşem temiz hava eşliğnde verilen serbest zamanımızın  ardından, Çorlu'ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turumuzda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm Paket Lüks Otobüslerle Ulaşım ( Mercedes Travego )
*Araç İçi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber Eşliğinde 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (tur süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Özel Harcamalar
*İlk Sabah Kahvaltısı

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖDEME:

-Nakit Ödeme :450 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 450 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 

*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVELda saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM