GÜNÜBİRLİK TARİHİ YARIMADA İSTANBUL TURU 23 MART

İSTANBUL TURU
850.00 TL'den itibaren
23.03.2024
Yurtiçi Kültür Turları

  TARİHİ ÖZEL İSTANBUL TURU
 
  SULTAN AHMET CAMİİ - AYASOFYA CAMİİ - TOPKAPI SARAYI -YEREBATAN SARNICI  - EMİNÖNÜ

23 MART

KİŞİ BAŞI 850 TL

 1. GÜN :  SULTAN AHMET CAMİİ - AYASOFYA CAMİİ - TOPKAPI SARAYI - YEREBATAN SARNICI  -EMİNÖNÜ 

   Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.
Silivri istanbul güzergahı üzeründen İstanbula variyoruz. İstanbul’un tarihi semtine adını veren, her daim kalabalık olan Sultanahmet Camiine doğru hareket ediyoruz. Dünyadaki tüm İstanbul’da görmesi gereken yerler listlerinde en üst sıralarda yer alıyor.
Rüstem Paşa ve Ortaköy Camileri başta olmak üzere İstanbul’da daha estetetik camiler var ama Sultanahmet Cami’ni tarihteki ve şehir silüetindeki yeri ile bambaşka bir ağırlığa sahip. Zaten camiyi yaptıran Sultan I. Ahmet de tam olarak bunu yapmak istemiş: İstanbul’un her yerinden görünecek, heybetli bir cami ile İstanbul’a imzasını atmıştır. Sultan Ahmet Camii turumuzu tamamladıktan sonra Sultan Ahmete yıllardır komşuluk eden bir diğer tarihi üzerinde taşıyan camii Ayasofya Camiine doğru hareket ediyoruz. Ayasofya I. Justinianus tarafından, 532-537 yılları arasında İstanbul’un tarihî yarımadasındaki eski şehir merkezine inşa ettirilmiş bazilika planlı bir patrik katedrali olup 1453 yılında İstanbul’un Osmanlılar tarafından alınmasından sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. 1935 yılından 20 Temmuz 2020 tarihine kadar müze olarak hizmet hizmet veren Ayasofya artık Camii olarak kullanılıyor. Ayasofya gezimizi tamamladıktan  sonra İstanbul’un siluetini oluşturan en güzel manzaralardan birine sahip, tarihî yarımadada medeniyetimizin hazinesi bir Osmanlı sarayı olan Topkapı Sarayına doğru hareket ediyoruz.   Topkapı Sarayı; Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettikten sonra 1460 yılında yapılmaya başlanmış ve 1478 yılında da tamamlanmıştır. Saray, İstanbul Boğazı ve Haliç arasında, İstanbul yarımadası'nın ucundaki Sarayburnu’nda yer alan Doğu Roma yerleşkesinin üzerinde 700.000 metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Fatih Sultan Mehmet başta olmak üzere Sultan Abdülmecid’e kadar dört yüz yıl imparatorluğun; eğitim, idare ve sanat merkezi olan Topkapı Sarayı, yapılış gününden itibaren günümüze kadar önemini korumayı başarmıştır.  Topkapı Sarayı'ndan sonra ki durağımız olan YEREBATAN SARNICI'na geçiş yapıyoruz. YEREBATAN SARNICI   İstanbul'da şehrin su ihtiyacını karşılamak üzere 526-527 senelerinde yaptırılmış kapalı su sarnıcı. Ayasofya'nın güneybatısında, Soğukçeşme Sokağı'ndadır. Suyun içinden yükselen pek çok mermer sütun nedeniyle halk arasında Yerebatan Sarayı olarak isimlendirilmektedir. Sarnıcın üzerinde daha önce bir bazilika bulunmasından ötürü, Bazilika Sarnıcı olarak da adlandırılır. YEREBATAN SARNICI'ndaki turumuzu tamamlamamızın ardından. Eminönü'nde vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Çorlu'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ


ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.com

 

TUR FİYATLANDIRMALARI

*Nakit Ödeme : 850 TL
*K.Kartı Tek Çekim: 85
0TL  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm paket araçlarla ulaşım (MERCEDES TRAVEGO)
*Araç içi ikramlar 
*Çevre Gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Sabah kahvaltısı
*Öğle Yemeği
*Tüm özel harcamalar
*Tüm Müze Ören Girişleri
*Topkapı Sarayı ses cihazı
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL TURU
Gezilecek Yerler:

TOPKAPI - SULTAN AHMET CAMİİ - AYASOFYA CAMİİ - YEREBATAN SARNICI - EMİNÖNÜ

Geceleme: GÜNÜBİRLİK
850.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp