KONAKLAMALI GÖKÇEADA VE BOZCAADA TURU 13-14 TEMMUZ

GÖKÇEADA VE BOZCAADA
3750.00 TL'den itibaren
13.07.2024
Haftasonu Turları

KONAKLAMALI
GÖKÇEADA – ÇANAKKALE - BOZCAADA TURU
13-14 TEMMUZ

 KİŞİ BAŞI  3.750₺


1.GÜN: GÖKÇEADA - TEPEKÖY - ZEYTİNLİ KÖY - KALEKÖY - ESKİ BADEMLİ KÖYÜ - DEREKÖY - ÇANAKKALE


Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Tekirdağ , Keşan istikametinde ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Keşan -  Gelibolu karayolunu takip ederek buradan KABATEPE İSKELESİ’ne gidiyor ve arabalı vapurla Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık keyifli bir deniz yolculuğu sonrasında, kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı ancak yaşanarak ulaşılabilir bir güzellik olan GÖKÇEADA’ya varıyoruz. Kahvaltımızı alıp (EXTRA) turumuza başlıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle Rum köylerini gezmeye başlarken Önce, Rum Köylerinden en yüksekte olanı ve 15 Ağustos’ta Meryem Ana Yortusunun gerçekleştiği TEPEKÖYÜ rehberimiz eşliğinde geziyor ve muhteşem manzaraları çekmek üzere fotoğraf molası veriyoruz. Ayrıca Tepeköy mevkiindeki 625 yıllık Çı­nar ağa­cı­nı ar­ka­mıza alıp de­ni­ze doğ­ru yü­rüdüğümüzde ön­ce tüm ih­ti­şa­mıy­la Se­ma­di­rek Ada­sı, son­ra ye­şil bir va­di ve uçsuz bucaksız Ege Denizi be­li­ri­yor. Ye­şil ve ma­vi­den olu­şan et­ki­le­yi­ci bu tablo gibi manzarayı izleyerek, burada bulunmanın keyfini yaşıyoruz. Tepeköy  Rumların hala yoğun olarak yaşamakta olduğu bir köydür. Dar sokakları ve şarabı ile ünlüdür. Meşhur Barbayorgo Şaraplarının tadına bakabilir,isterseniz bu güzel şarapları satın alabilirsiniz. Ardından Dibek kahvesi ile meşhur  köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Dibek Kahve keyfi sonrası  Yaşlı Çınar ağaçları ve tarihi çeşmesiyle tanınan Eski bademli Köyü'ne geçiyoruz. Eski Bademli köyünde fotoğraf molası verip aşağı Kaleköy'e iniyoruz. Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi. Kaleköyü’de gezdikten sonra Çamaşırhanesi, evleri, kiliseleri ile meşhur olan Dereköy'e hareket ediyoruz.(Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Zamana karşı direnen evleri ve sokakları geziyoruz. Ardından  Daha sonra Gökçeada merkezine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ada kekiği, ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler. Merkez’de zeytin ürünleri, adaya özgü organik ürünler ve hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Bu esnada besi hayvanlarından elde edilen organik  lezzetler ile öğle yemeğimizi de alma şansımız olacak… Buradan hareketle etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili ve dibek kahvesi ve sütlü tatlıları ile ünlü ZEYTİNLİ KÖYÜNÜ ziyaret ediyoruz. Zeytinli Köyü’nü takiben  kafeleri, balık restoranlarıyla  Ada’nın akşamları en hareketli noktası olan KALEKÖY Limanını da panoramik gördükten sonra,  istemeyerekte olsa bu güzel Ada’ya veda ediyoruz. Feribot ile KABATEPE Limanına ulaşarak ECEABAT’tan tekrar ÇANAKKALE’ye ulaşıyoruz. ÇANAKKALE merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimiz Çanakkale merkez’de bulunan otelimizin avantajıyla,  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz kordonu gezebilir yada Çanakkale'nin meşhur Aynalı Çarşısında dolanıp alış veriş yapabilir. 
(Konaklama: Oytun Hotel,Zileli Hotel vb.)

2. GÜN: BOZCAADA - GÖRKEMLİ KALESİ - RUM MİMARİSİ EVLERİ - TARİHİ KİLİSESİ - GÖZTEPE  ÇORLU  

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra aracımıza biniyoruz ve Bozcaada’ya doğru hareket ediyoruz. Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir ada. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alıyor. Yerleşim, adanın kuzeydoğusunda yer alan ilçe merkezinde toplanmış. Bunun dışında herhangi bir köyü bulunmuyor.Antik çağda Leukophrys, Yunan Mitolojisinde Tenedos adıyla anılan Bozcaada, stratejik konumundan dolayı çağlar boyunca birçok kez istilaya uğramış ve el değiştirmiş. Adadaki nekrapol sahasında yapılan kazılardan anlaşıldığı üzere adanın tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayanıyor. Adanın bilinen ilk sakinleri Pelasg’lar. Daha sonra sırasıyla Fenikeliler, Atinalılar, Yunanlılar, Persler, Büyük İskender, Bizanslar, Cenevizler, Venedikler ve Osmanlılar adaya hakim olmuş.Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinden sonra Bozcaada, Türkler için önem kazanmış ve 1455’te Osmanlı topraklarına katılmış. Bu tarihten itibaren Osmanlılar ve Venedikliler arasında Bozcaada için mücadeleler olmuş ve adanın hakimiyeti zaman zaman Venediklilere geçmiş.Osmanlı yönetiminde geçen uzun bir dönemden sonra, Balkan Savaşları sırasında 1912’de Yunanistan tarafından işgal edilen ada, 1923 Lozan Anlaşmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır. Adanın en görkemli yapısı olan KALE turumuza başlıyoruz. KALE gezimiz esnasında, rehberimizden hem ada ile ilgili, hem de kale ile ilgili, anlatacağı bilgileri aldıktan sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Adada görmemiz gereken yapılardan olan Ceneviz Kalesi, Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri ve ilk olarak ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kale ziyaretinin ardından şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan adanın sokaklarını gezmeye başlayabilirsiniz. Serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur şarap’larından domates reçelinden, badem kurabiyesinden almayı unutmayın!!!!!
Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı BOZCAADA’da, şimdi bir elin parmakları kadar Rumlar kalmış, kültürlerin kaynaştığı; RUM MİMARİSİ EVLERİ, TARİHİ KİLİSESİ’ni görüyor ve sokaklarında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. İsteyen konuklarımız minibüslerle BOZCAADA’nın Plajlarını, Koylarını, Rüzgar Güllerini, Üzüm Bağlarını görmeye gidiyoruz. BOZCAADA’nın bu güzellikleri sizleri derinden etkileyecek… Ada sokaklarını gezerken yöresel lezzetleri tadabilir, sevdiklerinize Bozcaada ürünlerinden sakızlı kurabiye, çeşit çeşit reçeller, mevsiminden üzüm, çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Misafirlerimize Ada gezisi sonrasında serbest zaman veriyoruz.Adaya kuşbakışı bakmak isterseniz adanın en yüksek noktası Göztepe’yi (192m) gezebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Çorlu’ya dönmek üzere Feribot saatine göre gezimizi tamamlıyor ve tekrar GEYİKLİ LİMANI’na geçerek, yola çıkıyoruz. Bir Sonraki ÇELEBİ TRAVEL Ailesiyle Görüşmek Dileğiyle Vedalaşıyoruz.Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ


ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.com

TUR FİYATLANDIRMALARI

NAKİT: 3.750₺
KREDİ KARTI'na TEK ÇEKİM: 3.750₺

💳 TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY TAKSİT İMKANI 💳

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • *Turizm paket Lüks araçlar ile Ulaşım 
  • *Çevre Gezileri
  • *Araç içi ikramlar
  • *Turizm Bakanlığın'dan Kokartlı Profesyonel Rehberler
  • * Konaklama yapılan otelde açık büfe akşam yemeği ve açık büfe sabah kahvaltısı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • *Tüm Ekstra Harcamalar
  • *Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • *Bozcaada ve Bozcaada feribot  ücreti
  • *İlk gün alınan sabah kahvaltısı
  • *Gökçeada Minübüs Ücretleri
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

GÖKÇEADA - BOZCAADA TURU
Gezilecek Yerler:

GÖKÇEADA - BOZCAADA

Geceleme: 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI
Konaklama: YARIM PANSİYON
3750.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp