YUNANİSTAN İSKEÇE KARNAVALI ve KAVALA TURU 17 MART

YUNANİSTAN İSKEÇE KARNAVALI ve KAVALA TURU
35.00 €'den itibaren
17.03.2024
Yurtdışı Turları

YUNANİSTAN

İSKEÇE KARNAVALI TURU
17 MART 2024

GÜNÜBİRLİK

Kişi Başı: 35€

(Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir.) 


1.GÜN: Çorlu-Kavala-İskeçe Karnavalı

  Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalardan buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Tekirdağ-Malkara üzerinden "İpsala"(TR) - "Kipi" (GR) sınır kapılarına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında Evros bölgesinden Yunanistan'a giriyoruz. Gümülcine-İskeçe'yi takiben kavala'ya varıyoruz. Öncelikle sabah kahvaltısı ve kavala kurabiyesi için 1 saatlik kahvaltı&alışveriş molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda başlıca; Su kemerlerini, Liman, Kale, 19.YY neoklasik yapılar, eski & yeni şehir, Deniz Feneri, Kavala'lı Mehmet Ali Paşa İmarethane, ev & heykeli'nin görülmesinden sonra limanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızında ardından Kavala'dan ayrılmak üzere yola çıkıyoruz. bir sonraki rotamız olan İskeçe'ye  hareket ediyoruz. Kavala'dan ayrılırken Fatih Sultan Mehmet'in Kavala'ya yaptırmış olduğu su kemerlerini görüyoruz. 

Xanthi yani Türkçe haliyle İskeçe şehri nüfusu 65 binlerde olan bir yerleşim. Yunanistan'ın Batı Trakya kesiminde yer alan şehir Osmanlı egemenliği yaşamış ve Balkan Harbinden sonra sayıları azalsa da halen belli bir Türk nüfusun yaşadığı yerdir. Karnaval ya da Yunanca adı "Apokries " . Apo ve kreas kelimelerinden geliyor anlamı da etten uzak durmak. Birçok kişi Karnaval olarak bilir latinceden karnem levare. ( etten uzak ) anlamı taşımaktadır.  Karnaval ile ilgili çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Ancak aslına bakarsanız bu mitolojik bir olaya dayandırılıyor şarap ve eğlence tanrısı dionysos için yapılan kutlamalar. İlkbaharın geldiğini müjdesini veriyor. Antik Yunanistan'da Atina'da  büyük arabalar süslenir ve denizden çıkan bu arabalar Atina içinde yol alırdı. Ve bu arabaların üzerinde birçok kişi yüzlerine değişik maskeler giyer dans ve şarkılar söylüyorlar. Rengarenk, neşeli, cıvıl cıvıl kostümlerin yaydığı pozitif enerji, yiyecek standlarının yaydığı enfes kokular karnavalın harika geçeceğinin belirtileri. İskeçe karnavalının geçit töreni Brezilya Rio Karnavalının aynısıdır. Karnaval boyunca açık hava tavernalarında vakit geçirebilir, konserleri, halk oyunları gösterilerini, sokak tiyatrolarını izleyebilirsiniz. Eğlenceli günün ardından dönüş için buluşuyor
ve bizi bekleyen aracımıza binerek Çorlu’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


NOT:Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin YUNANİSTAN'a geçişleri için NOTER'den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

NOT:Yeşil Pasaport ve AB Vatandaşları için vize gerekmemektedir.

NOT:Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır (Yeşil Pasaport sahipleri vizden muaftırlar)

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.com


TUR FİYATLANDIRMALARI

NAKİT: 35€
KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM: 35€

TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY'A KADAR TAKSİT İMKANI 💳

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • - Ulaşım 
  • - Araç İçi İkramlar  
  • - Rehberlik
  • - Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • - Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği 
  • - Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)
  • - Vize İşlem Ücreti (170€)
  • - Seyahat Sağlık Sigortası(1 yıllık) (15€)
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

YUNANİSTAN İSKEÇE KARNAVALI TURU
Gezilecek Yerler:

Kavala-İskeçe Karnavalı

Geceleme: GÜNÜBİRLİK
35.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp