ALAÇATI OT FESTİVALİ 8 - 10 NİSAN 650 TL

2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

8 - 10 NİSAN

2 GÜN 1 GECE Y.P HOTEL KONAKLAMA

650 TL

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

 

ÇELEBİ TRAVEL: 
TEL: 0 282 651 59 14
GSM: 0 542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ

19:15 - Kapaklı Kahveler Durağı
19:30 - Çerkezköy Eski Otogar Önü
20:30 - Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası
20:45 - Çorlu Orion A.V.M önü
21:30 - Tekirdağ Sahil Yolu

8 NİSAN 2022 :
Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL  araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Tekirdağ-Çanakkale-Lâpseki’yi takiben izmire varıyoruz. 

9 NİSAN 2022: Sabah saatlerinde İzmir’e günaydın diyoruz. Sabah  alacağımız (EXTRA) kahvaltımızın ardından  ot festivalinin yapılacağı yer Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz.. Alaçatı son derece keyifli bir yer. Daha içine girer girmez kendine has karakteristik güzel mimarisi ile içinizi ısıtan sokaklarında gezdikçe ruhunuzun arındığını hissettiğiniz, kendinizi oraya ait hissedebileceğiniz çok  özel bir belde. Daracık Arnavut kaldırımlı sokakları ve en büyüğü çift katlı karakteristik taş evleri ile unutulmayacak bir diyar. Bu güzel beldenin, yine güzel mi güzel, renkli mi renkli bir festivali var. 2010 yılının Nisan ayında ilk defa organize edilmeye başlanılan bu festival, “Alaçatı Ot Festivali”. Festivalin çıkış gayesi ise, Ege bölgesinde yetişen çok özel otların çeşitliliğini seyahat severlere aktarabilmek ve tabii bu otlarla pişirilen birbirinden leziz, unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin de gün ışığına çıkarılmasına katkıda bulunmak olarak sayabilirz. Bu güzel beldede ot festivalini, bahar güzelliğinde yaşamak da ayrı bir keyif. Festivalin en güzel yanlarından biri de, bugüne kadar hiç tanımadığınız insanlarla son derece samimi bir ortamda, insanların ortak zevki olan yeme-içme lezzetlerini sohbetlerde veya aynı sofralarda paylaşmak olsa gerek. İşte bu güzel festival 8 - 10 Nisan tarihleri arasında Alaçatı’da yapılacak. İlk yapıldığı sene sadece 1 gün yapılan festival, ikinci yıldan itibaren 2 güne çıkarılmış. Bu 2 gün içinde, dolu dolu bir program söz konusu. Alaçatı Pazar yeri camii çevresinde son derece hareketli ve renkli 2 gün sizleri bekliyor olacak. Programın ilk günü, açılışla birlikte, amatör olarak Ege otları üreticilerinin stantlarını açmaları ve kortej eşliğinde Alaçatı sokaklarında tur atılması ile Ot Festivalinin açılışı yapılıyor. Bu beldenin, bu renkli festivalin bir parçası oluyoruz. Sonraki durağımız olan İnciraltı'na doğru hareket ediyoruz.İnciraltı Deniz Müzesi'ni gezerken denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz Denizciliği tanıtma, sevdirme ve yaygınlaştırma amacıyla hayata geçirilen İnciraltı Deniz Müzesi de bunlardan biri. Görev sürelerini tamamlayarak hizmet dışına ayrılan Türk Donanmasının yüzer, dalar ve uçar unsurları, bu amaç doğrultusunda İnciraltı'nda bulunan Deniz Müzes’ini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz sahil yürüyüşü yapabilir, inciraltının  meşhur sıcak midyesinin tadına bakabilir daha sonra serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz alışveriş molası için Özdilek Avm'ye gidebilir. Akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek için  İzmir'de  bulunan otelimize giriş yapıyoruz. 

10 NİSAN 2022: Sabah otelden alacağımız kahvaltının ardından İzmir turumuza başlıyoruz. İzmir turumuzdaki ilk durağımız Ege’nin incisi İzmir’in eşsiz güzellikteki Kordon boyu yazın iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık olan keyifli bir sahil şerididir. Havalar biraz ısındığı andan itibaren Kordon öğrencilerin, bölge halkının, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Yemyeşil çimlerde oturup çekirdeğinizi çitleyip bir şeyler içerken denizin tadı bir başka çıkar. Buraya gittiğiniz zaman sohbet eden arkadaş grupları, müzik yapan gençler, yürüyüşe çıkan teyzeler, romantizm yapan çifte kumrular ve sokak satıcılarını görüp kendinizi bu sıcacık Ege atmosferine bırakıverirsiniz.Burada keyifli zaman geçirdikten sonra Saat kulesine doğru yol alıyoruz. İzmir Saat Kulesi, İzmir’in Konak ilçesinde bulunur ve boyu 25 metre uzunluğundadır. Binanın mimarisinde kullanılan yeşil renkli ve kırmızı renkli taşların Efes’ten getirildiği söylenir. Saat kulesi 4 kattan oluşur. Ayrıca bu yapı sekizgen kaidelidir. Sekizgen kaidenin dar bir alanının olduğu ve bu alanda da sebillerin bulunduğu söylenir.Sebillerin ortalarında fıskiye bulunur ve sebillerin kemerleri at nallıdır. Sebillerden ikisi günümüze kadar gelememiştir. Kulenin son katı olan dördüncü katı, oldukça dar bir yapıdadır. Ancak bu kat 1974 yılındaki depremle yıkılmıştır. Saatin çanının bu bölümde olduğu söylenir. Saat kulesinde serbest zamanımızın ardından İzmir'in en görkemli ve en büyük hanı olan Kızlarağası hanı'nı ziyaret ediyoruz. Bu han izmir’deki hanların en büyük ve en görkemlisidir. Anıtsal bir özelliğe sahip olduğu gibi, mimari özelliği bakımından tek örnek olması Osmanlı hanları arasında ona özgünlük kazandırmaktadır. Yakup Bey tarafından, 1598 yılında yaptırılan ve günümüzde İzmir'in en büyük camisi olan Hisar Camisi'nin batı yanının birkaç metre yakınına inşa edilmiştir. Bu kesim hanın doğu tarafını oluşturmaktadır. Batı cephesi, Halim Ağa çarşısının karşısında, eski Keresteciler, bugünkü 871. sokak üzerindedir. Vaktiyle deniz kenarında inşa edilen han zamanla denizin dolması sebebiyle sahilden 200 metre kadar uzak kalmıştır.Burayı tarihi olarak inceledikten sonra merak edilen bir sonraki durağımıza doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolculuğumuzda Cunda Adası (Ali bey köy Adasına) öğle yemeği molamızı burada değerlendiriyoruz. Son durağımız olan Cunda Adası'nın ziyaretinden sonra turumuzu  tamamlıyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çanakkale - Gelibolu - Tekirdağ üzerinden Çorlu’ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 
*ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm Paket Araçlar ile ulaşım (MERCEDES TRAVEGO)
*Araç içi ikramlar
*1 gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği )
*Turizm Bakanlığın'dan Kokartlı 
Profesyonel Rehberler eşliğinde gezi
*1618'Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigorta

*ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Ekstra Harcamalar
*Tüm Öğlen Yemekleri
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*İlk Günkü Sabah Kahvaltısı

*ÖDEME:

-Nakit Ödeme : 650 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 650 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 

*1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;  
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.
http://www.celebitravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

TUR GENEL TANIMI

FESTİVAL
650.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp