KONAKLAMALI BOZCAADA & AYVALIK TURU 28-30 HAZİRAN

KONAKLAMALI BOZCAADA & AYVALIK
4750.00 TL'den itibaren
28.06.2024
Yurtiçi Kültür Turları

ENTUR TERMAL OTEL KONAKLAMALI

BOZCAADA & AYVALIK & YEŞİLYURT KÖYÜ & ÇANAKKALE

TURU

28-30 HAZİRAN

KİŞİ BAŞI: 4.750₺


1.GÜN: ÇORLU-TEKİRDAĞ-GELİBOLU-GEYİKLİ FERİBOT İSKELESİ-BOZCAADA

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğindeTekirdağ,Gelibolu ve Çanakkale’yi takiben Bozcaada’ya gitmek üzere Geyikli feribot iskelesine gidiyoruz.Adaya otobüs geçişi sağlanamadığı için yaya olarak geçiş sağlayacağız. Yüzmek için yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları küçük bir el çantası ile aldıktan sonra.Feribota binerek yarım saat sürecek yolculuğumuzun ardından Bozcaada’ya varıyoruz.Bozcaada’ya yaklaşırken heybetli görüntüsüyle dikkatimizi çeken Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.Ardından Bozcaada’nın şirin sokakları arasında yürümeye başlıyoruz. Ada’nın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız gezilerimizin ardından gün boyu serbest zaman veriyoruz.Bu serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını ziyaret edebilir, alışveriş yapabilirler.Ada sokaklarını gezerken yöresel lezzetleri tadabilir, sevdiklerinize Bozcaada ürünlerinden sakızlı ve bademli kurabiye, çeşit çeşit reçeller(domates,incir,süt,gelincik,üzüm gibi) mevsiminden üzüm, çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz.Denize girmek isteyen misafirlerimiz Ayazma Plajı’na veya Akvaryum Koyu’a gidebilir, muhteşem denizin tadını çıkarabilirler.Dileyen misafirlerimiz ise Rüzgar Güllerine giderek muhteşem fotoğraflar çekip, manzaranın tadını çıkartabilirler. (Ada’ya otobüs geçişi olmadığı için plajlara ve rüzgar güllerine yapılacak minibüs transferleri misafirlerimize aittir.)Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak feribot ile ada’dan ayrılıp Geyikli iskelesinde bizi bekleyen otobüsümüze binerek yolculuğumuz sonrasında konaklama ve akşam yemeği için Balıkesir/Edremitte bulunan ENTUR TERMAL OTEL'imize geçiyoruz.

OTELİMİZ: www.enturtermal.com

2.GÜN: AYVALIK-AYVALIK TEKNE TURU-CUNDA ADASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı'nın ardından siz değerli misafirlerimiz ile lobi'de buluşarak tekne turumuzu gerçekleştirmek üzere Ayvalık liman'a doğru kısa bir yolculuğa başlıyoruz. Muhteşem turumuz 11:30 gibi teknemizin Ayvalık‘tan kalkması ile başlar. Teknemiz gideceği ilk ada olan İncirli Adası'na doğru yol alırken tekne personelimiz size adalar ve çevre ile ilgili bilgiler vermeye başlayacak.Balıklar ve doğa ile iç içe olduğunuz bu koyda yüzme molası verilecek ve dilerseniz denize girme fırsatı bulacaksınız. Deniz keyfinden sonra yemek servisimiz başlayacak; Yörenin meşhur Papalina Balığı, Çoban Salatımız ve Makarnadan oluşan menümüz ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu sırada teknemizde sizler için hazırladığımız Dans Yarışmaları, Canlı Müzikler, Animatörler eşliğinde aktiviteler ile keyfinize keyif katacağız. Bu adadan sonra bir diğer adamız olan muhteşem güzellikteki Akvaryum Koyu'na hareket edeceğiz. Kaptanımız bu koyun güzelliğini yaşamanız için yine yüzme molası verecek... Bu muhteşem koydan ayrılıp Ertunç Koyu'na geçip bir süre burada mola verdikten sonra Cunda Adası'na doğru teknemiz yol almaya başlayacak. Bu esnada yaz ayının vazgeçilmez meyvesi Karpuz ikramımız olacak. Yaklaşık bir saat Cunda Adası’nda serbest zaman veriyoruz. Adada "arnavut kaldırımlı taş sokaklarda" dolaşabilir ve bol bol fotoğraf çekinebilirsiniz. Cunda Adası'ndaki gezimizi tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiş yapıyoruz.

Dileyen misafirlerimiz otelde kalıp otelin imkanlarından faydalanabilir.

3.GÜN: YEŞİLYURT KÖYÜ-ÇANAKKALE MERKEZ-AYNALI ÇARŞI-KORDON-DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı'nın ardından siz değerli misafirlerimiz ile lobi'de buluşarak Kazdağlarının eteklerinde sık bitki örtüsü ile hem deniz hem dağ turizminin birlikte yaşandığı Yeşilyurt Köyüne doğru hareket ediyoruz. Yeşilyurt Köyü, deniz kıyısına uzaklığı sadece 3 km olan bir oksijen deryasıdır. Köyde ki evler, taş mimarinin en güzel örnekleridir. Yüzyılların birikiminin oluşturduğu bu taş evler, son yıllarda İstanbul ve İzmir ‘den gelen ve doğal yaşamı seçen ailelerin, hatta yabancıların gözdesi olmuş. Ayrıca rengârenk açan sardunyalar evlerin ön yüzlerini süslüyor. Köyün patika yolları yürüyüşü sevenler için, ideal bir parkur oluşturur. Badem ağaçları ile bezenmiş yamaçları, şifalı bitkileri, baş döndürücü kokular saçan çiçek ve otları ile bezenmiş Yeşilyurt Köyü, özellikle astım ve kalp hastaları için gerçek bir şifa kaynağıdır. Bir zamanlar Rumların da yaşadığı Yeşilyurt Köyü ‘nün meydanında bulunan tarihi cami, minaresi ile dikkati çekiyor. Bu caminin yapımında Yunanlı ustalar çalıştığı için bu ilginç yapı, camiden ziyade kilise görünümünü andırıyor. Yeşilyurt köyünü dolaştıktan sonra Çanakkale Merkez'e geçiyoruz. Çanakkale merkez'de Aynalı çarşı'da alışveriş molası veriyoruz molamızın ardından Kordon'da çay/kahve içiyor yürüyüşümüzü yaptıktan sonra dönüş yolculuğunumuzu gerçekleştirmek ve siz değerli misafirlerimizi bir başka ÇELEBİ TRAVEL organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 


Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.
TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ

ÇELEBİ TRAVEL 
TEL: 0282 651 59 14 
GSM: 0537 513 04 81
GSM: 0542 786 77 99 
www.celebitravel.com


TUR FİYATLANDIRMALARI

 • Nakit: 4.750₺
 • Kredi Kartı'na TEK çekim: 4.750₺

TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY'a KADAR TAKSİT İMKANI 💳

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece yarım pansiyon konaklama imkanı
 • Turizm Paket araçlar ile ulaşım 
 • Araç içi ikramlar 
 • Çevre gezilerı
 • Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehber eşliğinde gezi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat  Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk Sabah Kahvaltısı 
 • Tüm Ekstra Harcamalar
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Son gün yolda alınan akşam yemeği
 • Ayvalık Tekne Turu Ücreti
 • Bozcaada Feribot Ücreti
Bu Turu Paylaş:

TUR GENEL TANIMI

ENTUR TERMAL OTEL KONAKLAMALI BOZCAADA&AYVALIK&YEŞİLYURT KÖYÜ&ÇANAKKALE TURU
Gezilecek Yerler:

BOZCAADA-AYVALIK-YEŞİLYURT KÖYÜ-ÇANAKKALE-KORDON-AYNALI ÇARŞI

Geceleme: 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI
Konaklama: ENTUR TERMAL OTEL´de YARIM PANSİYON KONAKLAMA
4750.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
Whatsapp Whatsapp