Tur Kategorileri

GÜNÜBİRLİK TARAKLI & GÖYNÜK & ÇUBUK GÖLÜ 13 EYLÜL 2020 PAZAR

GÜNÜBİRLİK
180 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

TARAKLI & GÖYNÜK & ÇUBUK GÖLÜ

GÜNÜBİRLİK


13 EYLÜL 2020 PAZAR

180 TL

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

 

İRTİBAT TEL:
TEL :  0 282 651 59 14
GSM: 0 542 786 77 99

KALKIŞ NOKTALARIMIZ

05:30-Kız Meslek Durağı Arkası  
05:40-Eski Şifa Hast.Önü                   
05:45-Orion Avm Önü                                                  
05:00-TEKİRDAĞ Sahil Yolu:  
05:00-Çerkezköy Eski Otogar Girişi 

 

13 EYLÜL 2020 PAZAR:  TARAKLI - GÖYNÜK - ÇUBUK GÖLÜ 

  
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi sıcak, soğuk içecek ikramı eşliğinde Sapanca Kurtköy mevkiinde köy kahvaltısı(ekstra) almak için  yola çıkıyoruz.
Daha sonra yemyeşil bir doğanın içinde bulunan tarih kokan sokaklarıyla Şener Şen ve Olgun Şimşek’in rol aldıkları TTnet reklamıyla MÜMKÜNLÜ Kasabası olarak geçen TARAKLI’ya hareket ediyoruz. Sakarya’nın tarihi bir ilçesi olan ve Bağdat Yolu üzerinde bulunan TARAKLI, koruma altındaki 19 yy. evleri ile ünlüdür. Özellikle kentin dokusu 2-3 katlı tarihi evleri,doğası,temiz ve huzurlu havası ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi ile olduğu kadar doğası , yemyeşil ortamı ile ziyaretçileri büyüleyen bu bölge ‘’Sakin Şehir’’ listesine dahil olmuş ve birçok dizi,film ve projelerin çekimlerine sahne olmuştur. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde kumaş dokuma aletlerini, Çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel’in eserlerini ve yöresel kıyafetlerini gördükten sonra gezimize yılların hiçbir zaman eskitemediği TARİHİ HAN ile devam ediyoruz. Daha sonra bir başka tarihi durağımız olan 140 yıllık tarihi ile ön planda olan ÇAKIRLAR KONAĞI’nı ve eski VALİ KONAĞI’nı geziyoruz. Buradan Mimar Sinan eseri olan Osmanlı Dönemi’nden yakın zamana kadar kalan asker ,kadı ve ve Taraklı eşrafına ait insanların gömüldüğü 49 mezar olduğu söylenen YUNUS PAŞA CAMİİ(Kurşunlu Cami)’yi geziyoruz. Ziyaretimizden sonra TARİHİ HAMAM’ı görüyoruz. Daha sonra TARİHİ ÇINAR AĞACI’nı gördükten sonra Osmanlı’dan Cumhuriyet’e  kadar kullanılan RÜŞTİYE MEKTEBİ’ni geziyoruz. Bu gezimizden sonra Bolu’nun en sevimli yerlerinden olan iki katlı ve cumbalı evleri,Arnavut Kaldırımlı dar sokakları ile bilinen GÖYNÜK’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşemsettin’in yöresi GÖYNÜK’te ilk olarak Orhan Gazi’nin oğlu tarafından inşa edilen ilk Osmanlı mimarilerinden olan GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİSİNİ ve HAMAMI’nı  oradan da Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Osmanlı ağaç işçiliğinin en güzel örneklerinden olan AKŞEMSETTİN TÜRBESİ’ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak görebileceğimiz ZAFER KULESİ’ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp , fotoğraflandırdıktan sonra yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp ÇUBUK GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş , etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı ÇUBUK GÖLÜ’nü ve Değirmenlerini görüp Çorlu’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka eğlenceli ve sürprizlerle dolu ÇELEBİ TRAVEL turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Turizm Paket araçlar ile ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm özel harcamalar
* Müze Ören Girişleri

ÖDEME:

*Nakit Ödeme: 180 TL
*Kredi Kartı Tek Çekim: 180 TL
*Bonus-World-Axess Kartlarına 2-4  Taksit Arası: (Taksit tutarına + 15 tl )

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.
*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Misubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 *Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM