Tur Kategorileri

SAFRANBOLU - ABANT TURU 2 Gün 1 Gece 17 / 19 OCAK 2020

2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMA
400 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
SAFRANBOLU & ABANT TURU 
17 / 19 OCAK 2020 
2 GÜN 1 GECE KONAKLAMA 
400 TL 
( SUCUK EKMEK + MEŞRUBAT DAHİL )
 

ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

ÇELEBİ TRAVEL
TEL:0282 651 59 14
GSM:0537 513 04 81
GSM:0542 786 77 99
www.celebitravel.com
TUR HAREKET NOKTALARI 
ÇORLU ESKİ KIZMESLEK:           05:00
ÇORLU ESKİ ŞİFA HAST:             05:10
ÇORLU ORİON A.V.M:                   05:20
TEKİRDAĞ Sahil Yolu:                  04:30
ÇERKEZKÖY Eski Otogar önü:   04:30
17 OCAK CUMA 2020:  
        Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra  ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.
18 OCAK CUMARTESİ 2020: 
Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Safranboluda ilk duragımız Hükümet konağı oluyor. Safranbolu‘nun eski çarşısında hakim bir tepe üzerinde olan Eski Hükümet Konağı Kastamonu Valisi Enis Paşa ile İlçe Kaymakamı Ahmet Bey öncülüğünde ilçe halkının maddi destekleriyle iki yıl içinde (1904-1906) tarihinde tamamen taştan yapılmış içi ferah ve aydınlanmasında olabildiğince gün ışığından yararlanmış tarihi bir yapıdır.Tarihi yapının 800 m² kapalı bir alana ve bir de mahzen bölümüne sahiptir.Binada 1976 yılında yangın çıkmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığınca restorasyonu yaptırılan bina ''Kent Tarih Müzesi olarak Safranbolu Kaymakamlığımız tarafından hizmete açılan Hükümet konagında fotoğraflama ve dinlenme molası veriyoruz. Hükümet konağı binanın hemen arkasında safranbolu tarihi saat kulesi, cezaevi ve ufak bir mesçit yer almaktadır. Tarihi Saat Kulesinide ziyaret etmeyi ihmal etmiyoruz.UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu bizleri kendine büyülemeye devam ediyor. Bu muhteşem yapılardan sonraki durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor, buradan hiç bir evin diğerinin görütünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz.Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler ,Bakırcılar,  Arastalarını, ve  Cinci Hamamını İzzet Mehmet Paşa Camii'ni Akçasu Kanyonu'nu Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni  geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur olan Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakam Konağı'nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken ve  aynı zamanda lezzetli lokumların tadına bakma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Yemenciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben buradan Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunan Seyir cam terasında buluyoruz kendimizi  yerden metrelerce  yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermi ile bile kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir.)  Terasta eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını izledikten sonra Yörük köyünde bulunan Filiz Teyzenin anlatımla ayrı bir tat kazanan sipahi konağını ziyaret ediyoruz, sonrasında dileyen misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz.Akşam yemeği ve konaklama için Safranbolu'da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.
19 OCAK PAZAR 2020: ABANT - SAFRANBOLU -ÇORLU'YA DÖNÜŞ
           Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Abant Gölü, Bolu'nun 34 km güneybatısında Abant Dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölüdür. Park alanında yükseklikleri 1400 metreden 1700 metreye kadar birçok tepe bulunmaktadır. Alanı 127 hektar olan gölün denizden yüksekliği 1328 metre'dir. Yeraltı suları ile beslenir. Derinliği 18 metre'dir. Abant Gölü ve çevresinin bitki zenginliği, büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip olması nedeniyle alanın 1196,5 hektarlık bölümü, 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınmıştır.  Burada dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekilip hatıralar biriktirebilir veya çay kahve içip manzaranın ve doğanın tadını çıkabilirler. Daha sonra öğle yemeğimiz( sucuk ekmek + meşrubat)  için bir araya geliyoruz ve öğle yemeğimizden sonra tarih kokan safranboluya doğru yol alıyoruz. Konaklamamızı gerçekleştirmek için  Safranbolu daki otelimize giriş yapıyoruz.Daha sonra akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu'ya özgü tarih kokan  ARASTA KAHVESİ'ni tadmak içinbir araya geliyoruz.  Burada canlı müzik eşliğinde dibek kahvesinin tadına varabilirsiniz; veya limon, karanfil eşliğinde Safranbolu’nun simgesi olan Safran Çayının tadına bakma fırsatını bulabilirsiniz. Zamanında Safranbolu'da yaşayan Türkler'e kahve yanında Osmanlı şerbeti , Rumlara ise damla Sakızlı su ikram edilen bu güzelliğin bir parçasıda siz olabilirsiniz.Bu keyifli kahve molasından sonra Çorlu'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm Paket Lüks Otobüslerle Ulaşım ( Mercedes Travego )
*Araç İçi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
* Öğle yemeği (Sucuk Ekmek + Meşrubat)
*1 Gece 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber Eşliğinde
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (tur süresince)
*Öğle Yemeği (Sucuk Ekmek)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Özel Harcamalar
*İlk Sabah Kahvaltısı

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

 

ÖDEME:

-Nakit Ödeme :400 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 415 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

 

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.


*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM