Tur Kategorileri

GÜNÜBİRLİK CİBALİ-FENER-BALAT VE ORTAKÖY TURU 03 EKİM 2020 CUMARTESİ

GÜNÜBİRLİK
150 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

SEN ANLAT İSTANBUL BİZ GEZELİM  !

CİBALİ – FENER - BALAT VE ORTAKÖY  TURU

03 EKİM 2020 CUMARTESİ 

GÜNÜBİRLİK

150 TL

 ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR... 

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
www.celebitravel.com

TUR HAREKET NOKTALARI;

- 07:00 Çorlu Kız Meslek Lisesi Arkası  
- 07:05 Çorlu Eski Şifa Hast.
- 07:10 Çorlu Orion Avm
- 06:60 Tekirdağ Özcanlar Köfte Sahil Boyu
- 06:30 Çerkezköy Eski Otogar Girişi

Boşuna söylenmemiş “taşı toprağı altın İstanbul’un” diye. Adım attığınız her köşe başında ayrı bir tarih, ayrı bir güzellik göz kırpar size bu gizemli şehirde. Görkemli hanlar, saraylar, nefes kesen İstanbul Boğazı, yüzyıllara meydan okuyan kuleler, surlar ve daha saymakla bitmeyecek yüzlerce ayrıntı.  Bir de gizli kalmış hazineleri var İstanbul’un; yanı başımızda olmasına rağmen henüz birçoğumuzun keşfine nail olamadığı.  Bu gizli kalmış hazinelerden birine, Fener ve Balat’a götürmek istiyoruz sizi. 

03 EKİM CUMARESİ 2020:

 Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.Sabah kahvaltımızı (Ekstra)İstanbul’un huzura açılan kapısı Florya Sosyal Tesislerinde alıyoruz. Denizin hemen yanı başında mavi ile yeşilin kucak kucağa olduğu Yeşilköy Sahili’ndeki Sosyal Tesisler cennetin bir parçası sanki. Geniş yürüyüş ve bisiklet yolları, spor sahaları ve oyun parkları ile adeta bir yaşam kompleksini andıran ve modern mimarisiyle göz dolduran Florya Sosyal Tesisleri’ne geldiğinizde bir daha buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Ama turumuzu gerçekleştirmek için zor da olsa ayrılıp gezimize  Cibali’deki “eski tütün deposu” olarak da bilinen Kadir Has Üniversitesi önünden başlayacağız. Önce kapsamlı bir restorasyonla eski bir sanayi kuruluşundan nitelikli bir eğitim kurumuna dönüşen bu yapıyı gezeceğiz. Tarihi Cibalikapısı ve Cibali Karakolu’nun yıkılmadan önceki yerini görüp Gül Camisi’ne geçeceğiz. Bizans’ın gösterişli kiliselerinden birisiyken fetihten sonra camiye çevrilmiş bu yapı , özellikle iç süslemeleriyle sizi çok şaşırtacaktır. Buradan sonraki durağımız Fener Rum Patrikhanesi, Aya Yorgi Kilisesi olacak. Dünya Ortodoksluğunun merkezi olan Patrikhanenin dinsel ve siyasal hikayesi ilginizi eminiz ki çok çekecektir. Patrikhane gezisinden sonra eski Fener sokaklarında yürüyerek tarihi dokuyu inceleyeceğiz. Sırasıyla Kantemiroğlu Sarayı kalıntıları, Sancaktar yokuşu, Fener Rum Lisesi (Kırmızı Okul) ve Mesnevihane’yi gördükten sonra hüzünlü hikayesi ve ilginç mimarisiyle sizi çok etkileyecek olan Moğolların Azize Mariası Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Yovakimyan Okulu’nu da görerek öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz.Yemek sonrası istikametimiz Balat olacak. Eski Balat sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde birbirinden ilginç mimari örnekler görme ve fotoğraflama şansınız olacaktır. Eski zaman İstanbul unda ağırlıklı olarak Musevi cemaati mensubu kişilerin yaşadığı Balat’ta Çana, Yanbol ve Ahrida Sinagoglarını dışardan panoramik olarak görüp hikayelerini dinleyeceğiz. Surp Hraştagabed Ermeni Kilisesi ve Ferruh Kethüda Camisi’ni de görerek -gezimizin son semti olan- Ayvansaray’a geçiyoruz. Burada Rumların Dünyadaki en önemli ayazmalarından birisi kabul edilen, mucizevi Meryem Ana ikonasıyla (Panagia Blaherna) tüm dünyada tanınan Blaherna’yı da ziyaret ettikten sonra Ortaköye yolculuğumuz devam ediyor , burada takı stantlarında alışveriş yapabilir yada meşhur Ortaköy kumpirini veya waffle nı tadabilirsiniz. Ortaköy'de vereceğimiz serbest zamanın ardından belirlediğimiz noktalarda buluşup Çorlu’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi,aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER  

*Lüks Araçlar İle Ulaşım (MERCEDES TRAVEGO) 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler, çay, kahve ve kek) 
*Çevre gezileri 
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

*Sabah Kahvaltısı 
*Tüm Öğlen Yemekleri 
*Tüm Özel Harcamalar 
*Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri

ÖDEME:

-Nakit Ödeme :150 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 150 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: ( taksit tutarına + 15 TL ) 

  ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.
*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM