Tur Kategorileri

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE GELİBOLU YARIMADASI ŞEHİTLİK TURU 29 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

GÜNÜBİRLİK
175 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

ÇANAKKALE YARIMADASI ŞEHİTLİK TURU 

GÜNÜBİRLİK

29 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ 

175 TL 


"ÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR..."

 İRTİBAT TEL:

TEL:  0 (282) 651 59 14
GSM: 0 (542) 786 77 99
GSM: 0 (537) 513 04 81
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ;

05:30 - Çorlu Eski Kızmeslek Lisesi Durağı
05:40 - Şifa Durağı
05:45 - Orion Durağı
04:50 - Çerkezköy Eski Otogar Durağı
06:30 - Tekirdağ Sahil Özcanlar Durağı

Gelibolu Şehitlik Turu – Güney Cephesi

Gelibolu Şehitlik Turu – Kuzey Cephesi

29 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ ; ÇORLU - ECABAT – ÇANAKKALE GELİBOLU YARIMADASI 

      Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde Tekirdağ – Malkara – Keşan güzergahı takiben Çanakkale Gelibolu Yarımadasına doğru devam ediyoruz. Gelibolu dinlenme tesisinde Sabah Kahvaltısı (Ekstra) için vereceğimiz serbest zaman sonrası Sabah saatlerinde Gelibolu Yarımadasında oluyoruz. Gelibolu Yarımadası 1973 yılında Milli Park olarak ilan edilmiş ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Milli park içerisinde Eceabat ilçesi ile birlikte 8 köy bulunmaktadır. Yaklaşık 34 bin hektar alanı kaplayan alanın bir çok yerinde Çanakkale Savaşlarının izlerini ve anıtlarını görmek mümkündür.

Çanakkale’nin ün salmış kahramanlarından Seyit Onbaşı ile gezimize başlıyoruz. Çanakkale muharebeleri sırasında kaldırdığı top mermisiyle ünlenen ve tarihe geçen Koca seyit’in hakkında rehberimizden bilgiler alıp fotoğraf molası veriyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında korunaklı ve suyun yakın olduğu, aynı zamanda cephe ve cephe gerisi arasında ulaşımın kolay sağlandığı noktalara büyük sağlık tesisleri kurulmuştur. Savaş esnasında Sargı Yeri olarak adlandırılan bu merkezler, günümüzün cephe hastanelerinin yerini tutmaktadırlar. Gerisinde bulunan Soğanlı dere hastanesine göre daha küçük olan Şahin dere sargı yeri, güney cephesi gerisinde önemli bir sağlık merkezi olmuştur. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan şehitliklerimiz genel bir düzenleme ile tek bir mimari örneğe göre restore edilmişlerdir. Yapımlar esnasında Şehit kabirlerine zarar vermemek adına kabirlerin bulunduğu alanların yakınına yapılmışlardır. Şahin dere sargı yeri şehitliği de aynı mimari özelliğe sahiptir. Burada bulunan şehitlerimizin memleketleri  enveriye  adı verilen asker başlıklarının alın kısımlarına yazılarak hilal ay biçiminde dizilmiştir.

  
Çanakkale şehitler anıtı Türk’ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtıdır. Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 253 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisidir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Yahya Çavuş’a geçiyoruz. Ezineli Yahya Çavuş Çanakkale Savaşı esnasında 25 Nisan 1915 Ertuğrul Koyu çıkarmasında gösterdiği kahramanlık ile savaşa damgasını vurmuş kahramanımızdır. Şehitlik gezilerimizden sonra Alçı tepe köyünde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra Anzak Koyunu panoramik olarak görüyoruz. Anzakların, Çanakkale Savaşı sırasında bu koya çıkarma yapmalarıyla ünlenmiştir. Çanakkale Savaşı’nda düşmanı Conkbayırı'nda bozguna uğratan M.Kemal önderliğindeki alayın kabirlerinin bulunduğu yer olan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Çanakkale savaşlarının kilit noktalarından biri Conk bayırı ve kilit isimlerinden biri de şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ün Türk Milletinin nazarında ilk kez tanındığı ve millete bağışlandığı yerdir Conk bayırı. Son olarak Bigalı Köyünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Çorlu’ya doğru dönüşe geçiyoruz. Aldığımız duraklara bırakarak, bir sonra ki ÇELEBİ TRAVEL turlarında buluşma dileği ile vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 *Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
*Tüm Ekstra Harcamalar
*Müze giriş ücretleri

ÖDEME:

-Nakit Ödeme : 175 TL
-K.Kartı Tek Çekim: 175 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-3 Taksit Arası: (taksit tutarına + 15 TL) 

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 

*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

 Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM