Tur Kategorileri

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU 29 EYLÜL 2019

GÜNÜBİRLİK
120 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

29 EYLÜL 2019 PAZAR

GÜNÜBİRLİK

120 TLÖN REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE; OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR, 3 GÜN İÇERİSİNDE ÖDEME YAPILMADIĞI TAKDİRDE REZERVASYONUNUZ YEDEKLER LİSTESİNE AKTARILACAKTIR...

 

ÇELEBİ TRAVEL:
TEL: 0 282 651 59 14
GSM: 0 542 786 77 99
GSM: 0 537 513 04 81
www.celebitravel.com

KALKIŞ NOKTALARIMIZ
05.40 - Eski Kız Meslek Durağı
05.45 - Eski Şifa Durağı
05.50 - Orion Avm Önü
05.00 - Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte
05.00 - Çerkezköy Eski Otogar Girişi

 NOT: TEKİRDAĞ,ÇERKEZKÖY,SİLİVRİ den kayıt yapan misafirlerimizin dikkatine 5 kişi ve üzeri katılım sağlayan misafirlerimize servis hizmetimiz mevcuttur.

29 EYLÜL2019 PAZAR : 

 Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL  araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.Sabah Kahvaltımızı Aldıktan Sonra Turumuza ilk olarak Fatih Sultan Mehmet in 1452 de yaptırdığı Kilid-ul Bahir Kalesi’ni gezerek başlıyoruz. Daha sonra Mecidiye Tabyalarını boğazın en dar yerinden Çimenlik Kalesi manzarası eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Seyid Onbaşı Anıtına ulaşıyoruz. Seyid Onbaşı nın 276 kg’lık mermiyi kaldırdığını gosteren temsili anıtı gezerken Ocean Zırhlısı nı batırışını adeta hayal ediyoruz. Sonrasında Çanakkale Savaşının butun ihtişamını ve zaferini yansıtan Çanakkale Zafer Anıtı na ulaşıyoruz. Bozcaada, Gokceada ve Boğaz ın Ege ye acılan kapısını panoramik bir şekilde gorurken Şehitliğimizi de geziyoruz. Sonrasında Fransızların morto adını taktığı ve birçoğunun karaya çıkmayı başaramadığı Morto Koyuna ulaşıyoruz. Bin bir kahramanlığın yaşandığı Çanakkale de yine bir avuc askeri ile buyuk bir İngiliz birliğinin karaya cıkışını engelleyen Yahya Çavuş şehitliğine hareket ediyoruz. Yahya Çavuş Şehitliği ne geldiğimizde tarih kokan tabyaları ve artık bir harabe halinde olan ve ilk şehitlerimizi verdiğimiz Sedd-ul Bahir Kalesini goruyoruz. Yahya Çavuş Anıtı ndan ayrılıp Alcıtepe istikametinden savaş sırasında kahramanlığı kadar centilmenliğiyle de one cıkan Turk askerinin Sargı Yeri Şehitliği ne ulaşıyoruz ve gezimizin ilk bolumunu bitirip oğle yemeği molası icin ara veriyoruz. Gezimizin ikinci bolumune savaşı adeta yeniden canlandıran mektuplar, asker kıyafet ve eşyaları ve 20.yy a ait ceşitli silahların sergilendiği Kabatepe Muzesini geziyoruz. Sonrasında belki de Çanakkale Savaşı nın kaderini değiştiren Ataturk u tarih sahnesine cıkaran 57. Alay Şehitliği ne ulaşıyoruz. Dunyanın en yaşlı gazisinin tasvir edildiği mozole bizi 57. Alay ın girişinde karşılıyor. Buradan Conk Bayırı na doğru tırmanmaya başlıyoruz. Conk Bayırında Mustafa Kemal in gozetleme yerini, vurulduğu zaman kurşunun saatine gelip saati parcalaması ile kurtulup bize bağışlandığı yeri, I. Dunya Savaşı ndan kalan siperleri geziyoruz. Gokturk Kitabeleri nden esinlenerek 5 sutun halinde Canakkale Savaşı nı anlatan kitabeleri geziyor aynı zamanda Anzak Koyu nu panoramik olarak seyrediyoruz. Ayrıca savaş zamanlarına tanıklık edebileceğiniz Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki keyifli gezimizden sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ve sizleri aldığımız noktada bırakarak başka bir ÇELEBİ TRAVEL Turunda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;
*Lüks Araçlar İle Ulaşım (MERCEDES TRAVEGO)
*Çevre Gezileri
*Araç içi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler, çay, kahve ve kek,su)
*Sabah Kahvaltısı
*Turizm Bakanlığından Kokartlı Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
*Müze Ören Yeri Girişleri
*Öğlen Yemeği
*Tüm Ekstra Harcamalar

ÖDEME:

*Kredi Kartı Tek Çekim: 120 TL

*Bonus-World Kartlarına 2-6 Taksit Arası: 130 TL

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.


*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.


*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.SİZİ ARAYALIM