Tur Kategorileri

­čÄłKAPADOKYA TURU­čÄł14 / 16 ┼×UBAT 2020

2 G├ťN 1 GECE OTEL KONAKLAMA
0 TL'den ba┼člayan fiyatlarla
Rezervasyon i┼čleminden ├Ânce l├╝tfen tarih se├žiniz

KAPADOKYA TURU 

14 / 16 ┼×UBAT 2020 


 2 GÜN 1 GECE Y.P KONAKLAMA


000 TL

ÇELEB─░ TRAVEL 
Tel : 0 282 651 59 14
GSM : 0 537 513 04 81
GSM : 0 544 320 51 00

TUR HAREKET NOKTALARI 

19.00 -K─▒z Meslek Lisesi Arkas─▒ 
19.10 - Eski ┼×ifa Has. Önü 
19.20 - Orion Avm Önü  
18.30 - Tekirda─č Sahil Boyu Özcanlar Köfte
18.30 - Çerkezköy Eski Otogar Giri┼či


1.GÜN:14 ┼×UBAT 2020 CUMA; ÇORLU HAREKET

Siz de─čerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda bulu┼čtuktan sonra ÇELEB─░ TRAVEL araç içi ikramlar e┼čli─činde yolculu─čumuza ba┼čl─▒yoruz Adapazar─▒–Bolu–Ankara-Aksaray üzerinden Nev┼čehir–Ni─čde Kayseri üçgenindeki do─čal güzelliklerini 3917 m. yüksekli─čindeki Erciyes Da─č─▒ ve 3268 m. yüksekli─čindeki Hasan Da─č’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyar─▒” diye adland─▒rd─▒klar─▒ Kapadokya bölgesine do─čru yol al─▒yoruz.

 

2.GÜN: 15 ┼×UBAT 2020 CUMARTES─░ ;-KAYMAKLI YERALTI ┼×EHR─░–PA┼×A BA─×LARI-DEVEL─░ VAD─░–ÜÇ GÜZELLER PER─░ BACALARI–ÇANAK ATÖLYES─░–ÜRGÜP–AVANOS–GÜVERC─░NL─░K VAD─░S─░

Sabah saatlerinde, Tuz Gölünü panaromik görüyoruz, ─░lk dura─č─▒m─▒z; dü┼čman bask─▒nlar─▒ndan kaçan binlerce ki┼činin, aylarca ya┼čayabilece─či bir mühendislik harikas─▒ olan Kaymakl─▒ Yeralt─▒ ┼×ehri. ─░nsanlar─▒n yerin alt─▒nda yapt─▒klar─▒ bu ilginç ┼čehri gezerken hayranl─▒─č─▒n─▒z─▒ gizleyemeyeceksiniz. Yeralt─▒ kentinin hemen ard─▒ndan Uçhisar istikametine do─čru yol al─▒yoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesinin foto─čraf─▒n─▒ çekip ö─čle yeme─čimiz için kaya oyma dekorasyonu olan mekan─▒m─▒za var─▒yoruz. Burada Kapadokya’n─▒n me┼čhur past─▒rmal─▒ kuru fasulyesini ve testi kebab─▒n─▒ tatma imkân─▒ buluyoruz. Otantik bir mekânda ald─▒─č─▒m─▒z yeme─čin ard─▒ndan çanak-çömle─či ile me┼čhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta K─▒z─▒l─▒rmak’─▒ görüp çamurundan yap─▒lan çanak-çömleklere dair bilgi al─▒yoruz. Çok ba┼čl─▒ peribacalar─▒n─▒n en güzel örneklerini görece─činiz Pa┼čaba─č’da (Ke┼či┼čler Vadisi) foto─čraf molas─▒ veriyoruz. Pa┼čaba─č’da peribacalar─▒ aras─▒nda dola┼č─▒p foto─čraflar çektikten sonra ilginç peribacas─▒ olu┼čumlar─▒n─▒ içerisinde bar─▒nd─▒ran, ad─▒n─▒ da deve ┼čeklindeki peribacas─▒ndan alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yap─▒yoruz. Ürgüp içinde yapaca─č─▒m─▒z panoramik tur sonras─▒ Asmal─▒ Kona─č─▒ da görüp ┼×arap Mahzenlerini ve Kapadokya’n─▒n lezzetli ┼čaraplar─▒n─▒ tatma imkân─▒ buluyoruz. ┼×apkal─▒ peribacalar─▒n─▒n ve Kapadokya’n─▒n simgesi olan Üçgüzeller Peribacalar─▒n─▒ görüyoruz. Daha sonra ak┼čam yeme─či ve konaklama için otelimize giri┼č yap─▒yoruz.Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonras─▒ bu turun olmasa olmazlar─▒nda yöreye özgü Türk Gecesine kat─▒l─▒yoruz.(Ekstra)

 

3.GÜN: 16 ┼×UBAT 2020 PAZAR; GÖREME AÇIK HAVA MÜZES─░–TA┼× ATÖLYES─░–KAYA K─░L─░SELER─░–HACI BEKTA┼×─░ VEL─░ TÜRBES─░ VE MÜZES─░–ÇORLU

Sabah otelde alaca─č─▒m─▒z kahvalt─▒ sonras─▒nda valizlerimizle birlikte otelden ayr─▒l─▒yoruz. ─░lk olarak Onyx Ta┼č Atölyesine gidip ta┼člar─▒n özellikleri ve i┼členi┼člerine dair bilgiler alaca─č─▒z. Onyx Ta┼č Atölyesinden sonra eski ad─▒ Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Aç─▒k Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmal─▒, Y─▒lanl─▒, Çar─▒kl─▒ Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve ─░ncil’in ba┼čtan sona resmedildi─či Tokal─▒ Kilise müzede görece─čimiz yerler aras─▒nda. Göreme Aç─▒k Hava Müzesinin ard─▒ndan Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görü┼čleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hac─▒bekta┼č-─▒ Veli’nin Türbesinin bulundu─ču Hac─▒bekta┼č ilçesine gidiyoruz Hac─▒ Bekta┼č_─▒ Veli Müzesinde; Bal─▒m Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hac─▒ Bekta┼č Veli Türbesi, K─▒rklar Meydan─▒, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, A┼č Evi, ─░kinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip Çorlu'ya do─čru yola ç─▒k─▒yoruz. Siz de─čerli misafirlerimizi ald─▒─č─▒m─▒z noktalara b─▒rakarak, bir sonraki ÇELEB─░ TRAVEL turumuzda yeniden görü┼čmek üzere vedala┼č─▒yoruz.

  

ÜCRETE DAH─░L OLAN H─░ZMETLER

*Lüks Araçlar ile Ula┼č─▒m
*Araç içi ikramlar (so─čuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri
*1 gece yar─▒m pansiyon konaklama (ak┼čam yeme─či+sabah kahvalt─▒s─▒)
*Turizm Bakanl─▒─č─▒ndan kokartl─▒ profesyonel rehberler e┼čli─činde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortas─▒

ÜCRETE DAH─░L OLMAYAN H─░ZMETLER

-Tüm özel HARCAMALAR
-Müze ören yeri giri┼čleri 
-Kapadokya'da Türk gecesi

ÖDEME:
-Nakit Ödeme :000 TL
-K.Kart─▒ Tek Çekim: 000 TL
-Bonus-World-Maximum Kartlar─▒na 2-6 Taksit Aras─▒: ( taksit tutar─▒na + 15 TL ) 

  

ÖNEML─░ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanmas─▒ gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnas─▒nda Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek de─či┼čikliklerden, ÇELEB─░ TRAVEL sorumlu de─čildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalk─▒┼č saatini, bulu┼čma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat s─▒ras─▒nda unutulan ve kaybolan e┼čyalardan ÇELEB─░ TRAVEL sorumlu de─čildir. 
*─░ptaller son (7) güne kadar yap─▒lmaktad─▒r.
*Rezervasyon esnas─▒nda kesinlikle koltuk numaras─▒ sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yap─▒lmaktad─▒r. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaral─▒ koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yeti┼čkin yan─▒nda uygulan─▒r. Tek bir çocuk için kullan─▒l─▒r. (0–6) ya┼č çocuklarda otel konaklamas─▒nda yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz program─▒ tamamen gerçekle┼čtirmek kayd─▒ ile program─▒n seyrinde de─či┼čiklik yapabilir. Rehberimizin tur s─▒ras─▒nda verdi─či saatlere misafirlerimizin uymamas─▒ sonucunda, tur program─▒nda yazd─▒─č─▒ halde gezilemeyen yerlerden ÇELEB─░ TRAVEL sorumlu de─čildir. Turlar─▒m─▒z otel, otobüs, tur program─▒ ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayr─▒ ayr─▒ dü┼čünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnas─▒nda program yo─čunlu─čundan dolay─▒ bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmad─▒─č─▒ndan dolay─▒ haz─▒rl─▒kl─▒ bulunmas─▒nda yarar vard─▒r.
*Gerçekle┼čtirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz taraf─▒ndan yap─▒lacakt─▒r.

*Tur esnas─▒nda otobüs içerisinde veya yan─▒n─▒zda bulundurman─▒z gereken e┼čyalar için s─▒rt  çantas─▒ almay─▒ unutmay─▒n─▒z.
*Tur esnas─▒nda yolculu─ču keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yan─▒n─▒za alabilirsiniz.

*Ki┼čilerin tura kat─▒l─▒mlar─▒ndaki sa─čl─▒k sorunlar─▒, hamilelik durumu, sürekli kullan─▒mda bulunduklar─▒ ilaçlar ile ilgili raporlar─▒ yanlar─▒nda bulundurmalar─▒ ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kal─▒tsal) rahats─▒zl─▒klar─▒n─▒z─▒ personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YA┼× ÇOCUKLAR ÜCRETS─░ZD─░R. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz taraf─▒m─▒za bilgilendirmeleri rica olunur.

─░ptal - ─░ade ┼×artlar─▒

* Turumuzda yeterli say─▒ya ula┼č─▒lamad─▒─č─▒ takdirde; iptal hakk─▒ Konaklamal─▒ turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEB─░ TRAVEL’da sakl─▒d─▒r. Böyle bir iptal durumunda ÇELEB─░ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  • Turlar─▒m─▒zda kullan─▒lan araç tipleri ki┼či say─▒lar─▒na göre a┼ča─č─▒daki ┼čekilde s─▒n─▒fland─▒r─▒l─▒r. Her turumuzda bulunan ki┼či say─▒s─▒na göre a┼ča─č─▒da bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 ki┼či say─▒lar─▒nda kullan─▒l─▒r.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltukland─▒rma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolab─▒, su ─▒s─▒t─▒c─▒l─▒ mutfak ünitesi, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynat─▒c─▒ (cep telefonu kullan─▒labilir)
*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltukland─▒rma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolab─▒, su ─▒s─▒t─▒c─▒l─▒ mutfak ünitesi, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynat─▒c─▒ (cep telefonu kullan─▒labilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltukland─▒rma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolab─▒, su ─▒s─▒t─▒c─▒l─▒ mutfak ünitesi, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynat─▒c─▒ (cep telefonu kullan─▒labilir)

 

Midibüsler 20-27 ki┼či say─▒lar─▒nda kullan─▒l─▒r.


*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltukland─▒rma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolab─▒, su ─▒s─▒t─▒c─▒l─▒ mutfak ünitesi, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynat─▒c─▒.

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltukland─▒rma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolab─▒, su ─▒s─▒t─▒c─▒l─▒ mutfak ünitesi, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynat─▒c─▒.

Minibüsler 19’a kadar ki┼či say─▒lar─▒nda kullan─▒l─▒r.

*Mercedes Sprinter 19+1 koltukland─▒rma, özel tasarlanm─▒┼č yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynat─▒c─▒.

*VW Crafter 19+1 koltukland─▒rma, özel tasarlanm─▒┼č yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambalar─▒, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynat─▒c─▒.

KAPADOKYA

KAPADOKYAS─░Z─░ ARAYALIM