KAPADOKYA TURU 09-11 HAZİRAN 2023

2 GÜN 1 GECE Y.P OTEL KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

KAPADOKYA TURU

09-11 HAZİRAN 2023

 2 GÜN / 1 GECE 

1 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMALI

KİŞİ BAŞI 1.850 TL                     


 

1.GÜN:  TEKİRDAĞ,ÇORLU,ÇERKEZKÖY HAREKET
      Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra (Gezimiz saat 20:15'te Çorlu Kız Meslek durağında başlar.) ÇELEBİ TRAVEL  Araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı–Bolu–Ankara-Aksaray üzerinden Nevşehir–Niğde Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

2.GÜN : 10 HAZIRAN 2023 CUMARTESİ : KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – PAŞA BAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI – ÇANAK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ

      Sabah saatlerinde Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Öz konak Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı şehrinin ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesini gezdikten sonra öğle yemeğimiz için kayadan oyma Restaurant'a varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik bir mekânda aldığımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak nehrini görüyor çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında serbest zamanımızın ardından ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağında gezmek fotoğraf çekmek için zamanımız olucak ardından Şapkalı peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde akşam yemeğini almak üzere otele giriş yapıyoruz.
https://www.burcukayaotel.com.tr/ ve dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine gidiyoruz.(Ekstra) 

3.GÜN : 11 HAZIRAN 2023 PAZAR : IHLARA VADİSİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ – ÇORLU
      Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı 'nın eteklerine gidiyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Selime köyünü ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli inziva yerlerinden biri olan, Ihlara Vadisi'ne varıyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren Ihlara Vadisi'nde, Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret edip, rehberimiz bilgilendirmeleriyle buradaki turumuzu gerçekleştiriyoruz.Ardından Tuz gölüne doğru yola çıkıyoruz. Gölbaşı yönünde devam ederken Şereflikoçhisar yakınlarında bembeyaz bir cenneti andıran Tuz Gölünün güzelliği ile karşılaşıyoruz. Tektonik bir çukurun en derin yerinde bulunan ve platolarla çevrelenen Tuz Gölü ‘Koçhisar Gölü’ olarak da biliniyor. Neojen evresinde tektonik yer hareketleriyle oluşan bu çukur bölge, güney doğu ve batı yönünde aktif faylarla çevrili. Yeraltına süzülen meteorolojik sular gölün tabanındaki tuz domlarını eriterek, tuzlu suları tektonik hatlardan yüzeye taşıyor. Gölün tuz oluşumunun tarifi olan bu süreç sonrasında dipteki tuz toplanıp işleniyor ve sofralarımıza sodyum klorür yani tuz olarak geliyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇELEBİ TRAVEL  turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÇELEBİ TRAVEL
TEL : 0282 651 59 14
GSM: 0542 786 77 99
GSM: 0537 513 04 81

TUR HAREKET NOKTALARI 

20:15 - Tekirdağ Sahil Truva Önü
20:45 - Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü 
20:55 - Çorlu Orion AVM Önü
21:25 - Çerkezköy Eski Otogar Önü
21:45 Kapaklı Kahveler Durağı

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks Araçlar ile Ulaşım 
*Araç içi ikramlar 
*Çevre gezileri
*1 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı) 
*Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İlk gün alınan sabah kahvaltısı

-Tüm özel Harcamalar
-Müze ören yeri girişleri 
-Kapadokya'da Türk gecesi

ÖDEME
-Nakit Ödeme :1.850 TL
-K.Kartı Tek Çekim:1.850 TL

*1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
-Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

KARADENİZ & BATUM TURU

KARADENİZ - BATUM

TUR GENEL TANIMI

2 GÜN 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
Gezilecek Yerler:

GÜVERCİNLİK VADİ-UÇHİSAR KALESİ-HAYAL VADİ-YERALTI ŞEHRİ-PAŞABAĞ PERİ BACALARI-ÜRGÜP-ASMALI KONAK

Geceleme: 2 GÜN 1 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
1850.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

05375130481

05427867799

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Turizm Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp