RÜYA GİBİ LİKYA TATİL TURU 3 - 9 EKİM 2022

6 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

RÜYA GİBİ BİR LİKYA TURU 

AKYAKA-GÖKOVA-AZMAK NEHRİ-DATÇA-MARMARİS
DALYAN-İZTUZU-FETHİYE-ÖLÜDENİZ-12 ADALAR-KAYAKÖY-SAKLIKENT
6 GÜN  5 GECE

3 - 9 EKİM 2022

3.950 TL

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0 282 651 59 14
GSM: 0 537 513 04 81
GSM: 0 542 786 77 99
www.celebitravel.com
 

Tur Hareket Noktaları;

19:00 Silivri Kipa Önü
19:00 
Lüleburgaz Kurtuluş Camii Önü
19:00 
Kapaklı Kahveler Durağı
19:15 
Çerkezköy Eski Otogar Önü 
20:00
 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
20:15 
Çorlu Orion AVM Önü
21:00 
Tekirdağ Sahil Truva Önü
21:45 
Malkara Pullukçu Petrol Önü
22:15 
Keşan Otogar Önü
00:30 
Çanakkale İskele Önü

1.GÜN: 3 EKİM 2022 PAZARTESİ : TEKİRDAĞ-LAPSEKİ-GELİBOLU-ÇANAKKALE-İZMİR-AYDIN-MUĞLA 
    Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Tekirdağ,Malkara, Keşan,Gelibolu,Lapseki,Çanakkale,güzergahından izmir, Aydın, Muğla'ya varıyoruz.

2.GÜN: 4 EKİM 2022 SALI : AKYAKA-GÖKOVA TEKNE TURU-GELİBOLU ADASI-SUALTI MAĞARALARI KOYU-İNCEKUM KOYU-AKVARYUM KOYU-LACİVERT KOYU-SEDİR ADASI-KLEOPATRA PLAJI-ANTİK TİYATRO VE APOLLON TAPINAĞI-AZMAK NEHRİ  TEKNE TURU-MARMARİS

     Sabah saatlerinde Ege'nin tarih ve doğa kokan şehri Muğla sınırlarına giriyoruz. Muğla'yı panoramik olarak görüp Sakar Geçidinden aşağı Gökova'ya iniyoruz. Gökova Körfezinin dantel gibi koyları, masmavi denizi, çam ağaçlarıyla körfezinin mavi, berrak sularının öpüştüğü, sürekli batıdan esen meltem rüzgârıyla sahile vuran dalgaların şiirselliği, denizine karışan iki azmağının (Akçapınar Azmağı ve Akyaka Kadın Azmağı) arasında kalan flora çeşitliliği, bu bölgede tatil yapan herkese eşsiz güzelliğe sahip Akyaka’ya ulaşıyoruz. Evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka‘nın güzelliklerini keşfediyoruz. Akyaka beldesi özellikle Nail Çakırhan imzalı evleriyle müthiş bir görsellik sunuyor. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail Çakırhan'ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle koskoca bir ovaya yaslamış ve sırtını Sakar Dağı'nın endamına yaslayan doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Gökova Tekne Turuna çıkıyoruz. Simgesi incir olan Antik Çağ’ın İdyma’sından (Akyaka) teknemize binerek Gökova’nın (Keramikos) eşsiz koylarını keşfederek tadını çıkarmaya başlıyoruz. Yol yorgunluğunu atıp, keyif çıkarabileceğimiz bu muhteşem tekne turumuzda, Gelibolu Adası, Sualtı Mağaraları Koyu, İncekum Plajı, Akvaryum Koyu, Lacivert Koyu göreceğimiz yerler arasında. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın güzelliğini borçlu olduğu söylenen ve koruma altında olan eşsiz güzellikteki kumuyla görmeye değer yerlerden biri olan Sedir Adasına gidiyoruz. Adada dileyen misafirlerimiz rehberimizle birlikte adayı keşfe çıkarak Kedrai antik kentinden kalan antik tiyatroyu ve Apollon Tapınağını gezebilecek. Dileyen misafirlerimizde Kleopatra Plajında yüzme molası yapabilir. Öğle yemeğini dileyen misafirlerimiz teknede alabilirler. Tekne turumuzun ardından katılmak isteyen misafirlerimizle birlikte küçük teknelere binip Azmak çayının billur sularında gezi yapabilirler. Gezimizin en unutulmaz anlarından birini yaşayacağınız Azmak turunda tertemiz suyun içindeki balıklar, etraftaki sazlıklar ve etraftaki evler müthiş görsellik sunuyor. Barış Manço'nun da evinin bulunduğu Azmak deresi kenarında güzel fotoğraf kareleri yakalayıp doğal bir akvaryumu andıran Azmak’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek limana tekrar dönüyoruz. Tekne turlarımız sonrasında otobüsümüzle Marmaris'e yol alıyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Marmaris'de.

3. GÜN: 5 EKİM 2022 ÇARŞAMBA : TAM GÜN JEEP SAFARİ TURU-ORHANİYE-KIZKUMU-TURGUTLU ŞELALESİ-MARMARİS

     Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardından bugün dileyen misafirlerimizle ekstra olarak yapılacak gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, Jeep Safari turuna katılıyoruz.(EKSTRA) Jeep Safari bölgede en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Çok eğleneceğimiz bu turda jeeplerimize binip gezimize başlıyoruz. Parkurumuzda su tabancaları ile, safari turlarının vazgeçilmezi olan oldukça eğlenceli bir aktivite olan su savaşı yapıyoruz. Bu aktivite birçoğumuzu çocukluk yıllarımıza götürecek. Safari sırasında Orhaniye ve Kızkumu göreceğimiz yerler arasında.  Dilden dile aktarılan efsanesiyle bölgenin en güzel yerlerinden biri olan Kızkumu'nda suyun üzerinde yükselen kum tabakasında dileyenlerle yürüyüş yapıyoruz. Tarihi Bybassos şehrinin kalıntıları arasında Kızkumu'nun hikayesine tanıklık ediyoruz. Öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Turgut Şelalesi bölgenin en güzel şelalelerinden biridir. Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, fotoğraflarımızı alıp buradaki büvetlerde serinliyor, tekrar jeeplere binerek güzel manzaralardan geçerek Marmaris'e ulaşıyoruz. Jeep Safari turuna katılmayan misafirlerimiz tam gün Marmaris'de deniz kum ve güneşin tadını çıkarıyor. Akşam yemeği ve Konaklama Marmaris'de. 

4.GÜN: 6 EKİM 2022 PERŞEMBE : DATÇA YARIMADASI-ESKİ DATÇA-CAN YÜCEL EVİ-DATÇA SOKAKLARI-MARMARİS

     Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından bugünkü durağımız Datça Yarımadası oluyor. Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan geçerek eski Datça’ya ulaşıyoruz. Coğrafyacı Strabon ne de güzel der "Tanrı çok sevdiği kullarını uzun ve sağlıklı yaşasın diye Datça'ya gönderirmiş".  El değmemiş doğası ve tertemiz plajlarıyla bizi bekleyen Datça'da programımıza Eski Datça Evlerini gezerek başlıyoruz. Eski Datça’nın taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek Can Yücel sokağa ulaşıyoruz. Ünlü şairimiz Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği evi dışarıdan görerek, çay-kahve için serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Dileyenler meşhur deniz ürünlerinin ve mezelerin tadına bakabilir. Dileyenler de meşhur Datça bademi alışverişi yapabilir. Ardından Marmaris'e otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Marmaris'de. 

5.GÜN: 7 EKİM 2022 PAZAR : AŞIKLAR YOLU-DALYAN TEKNE TURU-KAUNOS TAPINAK TİPİ KRAL VE YÖNETİCİ MEZARLARI-CARETTA CARETTALAR-İZTUZU PLAJI-ÖLÜDENİZ-FETHİYE

     Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan ve aynı zamanda bünyesinde bol miktarda su tutabilen, bu nedenle bataklık olan bölgeleri kullanışlı hale getirmenin en doğal çözümü olarak ekilmiş olan okaliptüs ağaçlarının arasında, Âşıklar Yolu’nda kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraf molasından sonra rotamızı Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısı olan Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz ektra kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz(EKSTRA). Teknemizle alt bölümüne kadar yaklaşarak izleyebileceğimiz Dalyan - Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Buradan, rehberimizin verdiği bilgi ardından ayrılarak Dalyan Kanalı içerisindeki tekne turumuza devam ediyoruz. İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak isteyen misafirlerimiz tadına bakabilir. Ardından ise Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek koruma altında bir tür olan Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil (Trionyx Tringulus) kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz ve buradan ayrılıp Göcek üzerinden(panoramik görülecek) Fethiye'ye varıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz'de vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Fethiye'de. 

6.GÜN: 8 EKİM 2022 CUMARTESİ : TAM GÜN 12 ADALAR TEKNE TURU-FETHİYE

     Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından bugün dileyen misafirlerimizle Fethiye merkezden kalkacak olan ekstra tekne turuna katılıyoruz. (EKSTRA) Bu turumuzda meşhur 12 Adalar görülecek. (Havanın durumuna göre koylarda değişiklik yapılabilir.) Eşsiz renklerdeki turkuaz mavilerine tanık olarak turumuza başlıyoruz. Tüm gün sürecek tekne turumuzda bol bol yüzüyoruz, müthiş güzellikteki koylarda mavinin her tonunu yakalarken yeşile de doyuyoruz. Fethiye sahip olduğu yüzlerce enfes koy ile ülkemizin göz bebeğidir. Tertemiz koylarda denize doyacaksınız adeta. Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Tavşan Adası, Kızılada, Göbün Koyu, Akvaryum Koyu, Samanlık Koyu, Şövalye Adası, Domuz Adası, Katrancı Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb. koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimiz teknemizde olacak. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Tekne turunun ardından Fethiye merkezde serbest zaman veriyoruz. Paspatur çarşısında alışveriş yapma şansımız olacak. Dileyenler kahvelerini yudumlarken Telmessos'da günbatımını yaşayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Fethiye'de.

7.GÜN: 9 EKİM 2022 PAZAR : KAYAKÖY-SAKLIKENT KANYONU-ÇORLU

     Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp aracımızla eski adı Levissi olan Kayaköy'e varıyoruz. Eski bir Rum köyü olan Kayaköy’e varıyoruz. Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen Kayaköy'ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Serbest zamanda fotoğraflarımız alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak Türkiye'nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Saklıkent'e gidiyoruz. Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Buz gibi sularına ayaklarını sokarak içeceklerini yudumlayabilirler. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini Zipline(Ekstra) ile yaşayabilirler. Saklıkent Kanyonu’na giriş yapıp, kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayabilir. Kanyonun güzelliğinin tadını çıkardıktan sonra artık Çorlu'ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir başka ÇELEBİ TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi belirli noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşcakalın...

NOT : Feribot ve gemi seferleri esnasında yaşanan gecikmelerde şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Ü
CRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

* Lüks Otobüslerle Ulaşım (Mercedes Travego )
* 5 gece Otelde Konaklama (Sabah Kahvaltısı+ Akşam Yemeği)
* Araç İçi İkramları (sıcak,soğuk içecekler,çay,kahve ve kek,su)
* Çevre Gezileri
x  Tüm Tekne Turları

* Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
* İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
* Tüm Ekstra Organizasyonlar
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Özel Harcamalar

ÖDEME:
*Nakit Ödeme : 3.950 TL
*Kredi Kartı Tek Çekim: 3.950 TL
*Bonus-World-Maximum Kartlarına 2-6 Taksit Arası: Taksit başına ( +%15 farkıyla )

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. 

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 

Midibüsler 20-27 kişi sayılarında kullanılır.
*Isuzu Turkuaz 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

*Otokar Sultan-Maxi 27+1+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

Minibüsler 19’a kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

*Mercedes Sprinter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv,  cd ve dvd oynatıcı.

 

*VW Crafter 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar  koltuklu, abs, asr, klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, tv, cd ve dvd oynatıcı.
http://www.celebitravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

 

TUR GENEL TANIMI

6 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMASI
Gezilecek Yerler:

AZMAK NEHRİ - GÖKOVA -KÖYCEĞİZ - DALYAN - YUVARLAKÇAY - SAKLIKENT - BARLAR SOKAĞI

Geceleme: 6 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMA
Konaklama: YARIM PANSİYON
3950.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp